Syomin: Zenit va Spartak oltin uchun kurashadi
Rossiyalik taniqli mutaxassis Yuri Syomin, uzoq vaqt Moskva «Lokomotiv» jamoasini boshqargan murabbiy, yangi mavsum boshida poytaxtning «Spartak» va Sankt-Peterburgning «Zenit» jamoalari natijalari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U so‘zlarida ushbu jamoalar o‘z oldilariga yuqori maqsadlar qo‘yganini ta’kidladi va ularning bu maqsadlarni amalga oshirish imkoniyati borligini aytdi. Mutaxassisning fikricha, yaqin kelajakda ushbu jamoalar turnir jadvalining yuqori pog‘onalarida ko‘rinadi va oltin medallar uchun qattiq kurash olib boradi.
Eslatib o‘tamiz, «Spartak» va «Zenit» o‘rtasidagi o‘yinda 16 avgust kuni 2:2 hisobida durang qayd etilgan. Ushbu natijadan so‘ng, Moskva jamoasi turnir jadvalida 12-o‘rinni egallab turibdi, Sankt-Peterburg jamoasi esa sakkizinchi pog‘onada joylashgan.
Umuman olganda, mavsum boshidagi natijalar jamoalarning raqobatbardoshligini ko‘rsatmoqda va kelgusida yanada qiziqarli o‘yinlar bo‘lishi kutilmoqda.

Сёмин: Зенит и Спартак борются за золото
Известный российский специалист Юрий Сёмин, долгое время возглавлявший московский «Локомотив», высказался о результатах команд столицы «Спартак» и Санкт-Петербурга «Зенит» в начале нового сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что эти команды поставили перед собой высокие цели и имеют возможность их достичь. По мнению эксперта, в ближайшем будущем эти команды будут находиться на верхних строчках турнирной таблицы и вести ожесточённую борьбу за золотые медали.
Напомним, что в матче между «Спартаком» и «Зенитом» 16 августа была зафиксирована ничья со счётом 2:2. После этого результата московская команда занимает 12-е место в турнирной таблице, а команда из Санкт-Петербурга расположилась на восьмой позиции.
В целом, результаты начала сезона показывают конкурентоспособность команд, и в будущем ожидаются ещё более интересные игры.