Syomin Sobolevning Spartakka qarshi o‘yinini yuqori baholadi
Sobolevning o‘yini va uning samaradorligi haqida Moskva “Lokomotiv”ining sobiq murabbiyi Yuri Syomin fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Sankt-Peterburg “Zenit”ining markaziy hujumchisi Aleksandr Sobolevning “Spartak”ga qarshi kechgan o‘yindagi ishtirokini yuqori baholadi. Sobolev zaxiradan maydonga tushib, muhim gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, Sobolevning gol urishi, ayniqsa o‘yinning yakuniy natijasiga ta’sir qilgan bo‘lsa, uning o‘yini yaxshi bo‘lganidan dalolat beradi. “Spartak” va “Zenit” o‘rtasidagi o‘yin “Lukoyl Arena” stadionida bo‘lib o‘tdi va 2:2 hisobida durang bilan yakunlandi.
Joriy mavsumda Sobolev Premyer-liga doirasida to‘rtta o‘yinda maydonga tushdi va ikki gol urdi. 28 yoshli hujumchi jamoasi uchun muhim hisoblanadi va uning faoliyati jamoaning umumiy natijasiga ijobiy ta’sir ko‘rsatmoqda.
Sobolevning o‘yini va natijalari jamoa uchun katta ahamiyatga ega bo‘lib, uning kelajagi hamda jamoaga qo‘shgan hissasi yuqori baholanmoqda.

Сёмин высоко оценил игру Соболева против Спартака
Бывший тренер московского «Локомотива» Юрий Сёмин высказался об игре и эффективности Соболева. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высоко оценил участие центрального нападающего петербургского «Зенита» Александра Соболева в матче против «Спартака». Соболев вышел на поле со скамейки запасных и сумел забить важный гол.
По словам специалиста, гол Соболева, особенно если он повлиял на итоговый результат игры, свидетельствует о хорошей игре футболиста. Матч между «Спартаком» и «Зенитом» прошёл на стадионе «Лукойл Арена» и завершился вничью со счётом 2:2.
В этом сезоне Соболев сыграл в четырёх матчах Премьер-лиги и забил два гола. 28-летний нападающий является важным игроком команды, и его деятельность положительно влияет на общий результат коллектива.
Игра и результаты Соболева имеют большое значение для команды, а его будущее и вклад в коллектив высоко оцениваются.