Syomin: Miranchuk Atlanta safida yuqori darajada o‘ynaydi
Mashhur rossiyalik murabbiy Yuri Syomin amerikalik «Atlanta United» klubidagi Aleksey Miranchukning o‘yinini yuqori baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yarımhimoyachi so‘nggi sakkiz o‘yinda jamoasi safida oltita gol urdi. Syominning fikricha, Miranchukning «Atlanta»dagi yuqori natijadorligi uning yuqori saviyadagi o‘yinchi ekanligi bilan izohlanadi.
Hozirda u Amerika ligasidagi eng yaxshi futbolchilardan biri hisoblanadi. Murabbiyning aytishicha, Miranchuk bundan keyin ham yaxshi o‘ynashda davom etadi.
Ekspert shuningdek, futbolchining Italiyadagi «Atalanta» klubida o‘ynashi unga foyda berganini ta’kidladi. Serie Ada u jismonan kuchaygan.
Rossiyalik yarimhimoyachi o‘tgan yozda AQShga ko‘chib o‘tgan. «Atlanta» safida bir yil davomida 43 o‘yin o‘tkazib, 11 ta gol urdi va 7 ta samarali uzatma amalga oshirdi.

Сёмин: Миранчук играет на высоком уровне в составе Атланты
Известный российский тренер Юрий Сёмин высоко оценил игру Алексея Миранчука в американском клубе «Атланта Юнайтед». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Полузащитник забил шесть голов в последних восьми матчах за свою команду. По мнению Сёмина, высокая результативность Миранчука в «Атланте» объясняется тем, что он игрок высокого уровня.
В настоящее время он считается одним из лучших футболистов американской лиги. По словам тренера, Миранчук продолжит показывать хорошую игру и дальше.
Эксперт также отметил, что игра футболиста в итальянском клубе «Аталанта» принесла ему пользу. В Серии А он стал физически сильнее.
Российский полузащитник переехал в США прошлым летом. За «Атланту» он провёл 43 матча за год, забил 11 голов и сделал 7 результативных передач.