Southampton Spertsyanga yangi taklif berdi
Angliyaning "Southampton" klubi "Krasnodar" jamoasiga yarim himoyachi Eduard Spertsyan transferi bo‘yicha yangi taklif berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ishonchli manba, jurnalist Ivan Karpov o‘zining Telegram-kanalida ma’lum qildi. Manbaning ma’lumotlariga ko‘ra, "Southampton" klubi 25 yoshli futbolchi uchun 14 million dollar va keyinchalik sotishda foiz to‘lashni taklif qilmoqda.
Klub bosh murabbiyi arman futbolchini taklif qilishga katta qiziqish bildirayotgani sababli, transfer jarayonini tezlashtirish niyatida ekanligi aytilmoqda. Jurnalist avvalgi ma’lumotlarida xato qilganini tan oldi.
Dastlabki taklif 12 million yevro emas, balki 11 million dollar miqdorida bo‘lgan. "Krasnodar" prezidenti Sergey Galitskiy bu summani yetarli deb hisoblamagan, shuning uchun "Southampton" taklifni yaxshilashga qaror qilgan.
Joriy mavsumda Eduard Spertsyan yetti o‘yinda maydonga tushib, ikki gol urdi va uchta golga assistentlik qildi. Bu ko‘rsatkichlar uning jamoa uchun muhim o‘yinchi ekanligini tasdiqlaydi.

Southampton сделал новое предложение Спертсянгу
Английский клуб "Саутгемптон" сделал новое предложение по трансферу полузащитника Эдуарда Сперцяна из команды "Краснодар". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил надежный источник, журналист Иван Карпов на своем Telegram-канале. По данным источника, клуб "Саутгемптон" предлагает 25-летнему футболисту 14 миллионов долларов и процент от последующей продажи.
Говорится, что главный тренер клуба проявляет большой интерес к приглашению армянского футболиста и намерен ускорить процесс трансфера. Журналист признал, что ранее допустил ошибку в информации.
Первоначальное предложение составляло не 12 миллионов евро, а 11 миллионов долларов. Президент "Краснодара" Сергей Галицкий посчитал эту сумму недостаточной, поэтому "Саутгемптон" решил улучшить предложение.
В текущем сезоне Эдуард Сперцян сыграл в семи матчах, забил два гола и отдал три голевые передачи. Эти показатели подтверждают, что он является важным игроком для команды.