Kabutov goli “Rubin”ni ikkinchi o‘ringa olib chiqdi
“Rubin” va “Rostov” jamoalari Premyer liga 5-tur doirasidagi uchrashuvda maydonga tushishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Birinchi bo‘limda gol urilmay, hisob 0:0 holatida yakunlandi. O‘yinning ikkinchi bo‘limida esa Kazan jamoasi futbolchilari darvoza tomon aniq zarba yo‘llashdi.
52-daqiqada Dardan Shabanhadjay burchak to‘pini aniq uzatdi. To‘p Ugochukwu Ivu qo‘liga tushdi, u jarima maydonchasi chizig‘idan to‘pga zarba berish o‘rniga to‘pni o‘ng tomonga, Dmitriy Kabutovga uzatdi.
Kabutov esa to‘pni darvozani uzoq burchagiga aniq zarb bilan joylashtirdi. Uchrashuv hisobida 1:0 “Rubin” jamoasi g‘alaba qozondi.
Mazkur g‘alabadan so‘ng “Rubin” 10 ochko bilan musobaqa jadvalida ikkinchi o‘rinni egallab turibdi. “Rostov” esa 3 ochko bilan jadvalning pastki qismida, uchinchi o‘rinda joylashgan.
Uchrashuvning har daqiqasi bo‘yicha matnli translyatsiya LiveResult.ru saytida mavjud. Bu o‘yin jamoalar o‘rtasidagi qiziqarli va muhim bellashuvlardan biri bo‘lib, muxlislar uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Кабутов вывел «Рубин» на второе место
Команды «Рубин» и «Ростов» встретились в матче 5-го тура Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первом тайме голов не было, счёт остался 0:0. Во втором тайме футболисты казанской команды нанесли точный удар по воротам.
На 52-й минуте Дардан Шабанхаджай точно подал угловой. Мяч попал в руку Угочуку Иву, который вместо удара по мячу с линии штрафной, отдал пас вправо Дмитрию Кабутову.
Кабутов точно отправил мяч в дальний угол ворот. Встреча завершилась со счётом 1:0 в пользу «Рубина».
После этой победы «Рубин» с 10 очками занимает второе место в турнирной таблице. «Ростов» с 3 очками находится в нижней части таблицы, на третьем месте с конца.
Текстовая трансляция каждого момента матча доступна на сайте LiveResult.ru. Эта игра является одной из интересных и важных встреч между командами, вызывая большой интерес у болельщиков.