Mostovoy: Spartak o‘yinda hech kimga yutqazmadi
Sobiq «Spartak» jamoasi futbolchisi Aleksandr Mostovoy Dejan Stankovichning asosiy murabbiy lavozimidan bo‘shatilishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mostovoy Stankovichni ishdan bo‘shatish talablariga qo‘shilmasligini aytdi, chunki «Spartak» o‘yindagi sifat jihatidan raqiblariga yutqazmayapti. U Stankovich haqida tinch ekanligini ta’kidladi va doimo shu fikrda qolishini bildirdi.
Mostovoy uni haqiqiy futbol odami deb hisoblaydi va uning ayrim odatlari bo‘lsa ham, bunga e’tibor bermaslik kerakligini aytdi. Rossiya chempionatining beshta turidan so‘ng «Spartak» 13-o‘rinda joylashgan bo‘lib, jami besh ochko to‘plagan.
Jamoa hozirgi holatda o‘z o‘yinini yaxshilashga intilmoqda va murabbiyga ishonch bildirgan holda ishlashda davom etmoqda. Shunday qilib, Stankovichning lavozimidan ketishi haqida qaror qabul qilish uchun hali erta ekanligi ko‘rsatilmoqda.

Мостовой: Спартак в игре никому не проиграл
Бывший футболист команды «Спартак» Александр Мостовой высказался о возможном увольнении Деяна Станковича с поста главного тренера. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Мостовой заявил, что не поддерживает требования об увольнении Станковича, так как «Спартак» по качеству игры не уступает соперникам. Он подчеркнул, что спокоен за Станковича и всегда будет придерживаться этого мнения.
Мостовой считает его настоящим футбольным человеком и отметил, что несмотря на некоторые привычки, на них не стоит обращать внимание. После пяти туров чемпионата России «Спартак» занимает 13-е место, набрав всего пять очков.
Команда в текущем состоянии стремится улучшить свою игру и продолжает работать, выражая доверие тренеру. Таким образом, пока рано принимать решение об уходе Станковича с должности.