Sobiq yarim himoyachi Aleksey Strepetov Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasining joriy Rossiya chempionati mavsumidagi o‘yinini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, "Zenit"da bir qator futbolchilar va jamoa umumiy holda chempionat boshlanishiga tayyor emas edi. Hozirgi paytda beshta tur o‘tkazilgan bo‘lsa-da, hech bir chiziqda barqaror tarkib shakllanmagan va avvalgi yilgi kabi o‘yinchilar almashinuvi davom etmoqda.
Ekspertning fikricha, turli sabablarga ko‘ra Duglaz Santos, Markus Vendel, Luis Enrike hamda jamoaning yangi a’zosi Jerson Santos mavsumga tayyor emaslar. Jamoa dastlabki beshta o‘yinda atigi olti ochko to‘plagan va Rossiya Premyer Ligasining musobaqa jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda bormoqda.
Bu holat "Zenit"ning mavsum boshidagi zaif o‘yinini ko‘rsatadi va jamoaning yaxshilanishi uchun muhim ishlar qilinishi zarurligini bildiradi. Mavsum davomida barqarorlikni ta’minlash va tarkibni mustahkamlash jamoaning asosiy vazifasi bo‘lishi lozim.

Стрепетов: Футболисты Зенита не готовы к сезону
Бывший полузащитник Алексей Стрепетов оценил выступление команды «Зенит» Санкт-Петербург в текущем сезоне чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, у «Зенита» ряд футболистов и команда в целом не были готовы к началу чемпионата. Несмотря на то, что прошло уже пять туров, ни в одной линии не сформирован стабильный состав, и продолжается ротация игроков, как и в прошлом году.
По мнению эксперта, по разным причинам Дуглас Сантос, Маркус Вендл, Луис Энрике, а также новый член команды Жерсон Сантос не готовы к сезону. Команда набрала всего шесть очков в первых пяти матчах и занимает девятое место в турнирной таблице Российской Премьер-Лиги.
Эта ситуация демонстрирует слабую игру «Зенита» в начале сезона и указывает на необходимость проведения важных работ для улучшения команды. В течение сезона главной задачей должно стать обеспечение стабильности и укрепление состава.