Strepetov Zenit futbolchilarining o‘yinini tanqid qildi
Sobiq yarim himoyachi Aleksey Strepetov, ilgari Zenit jamoasida o‘ynagan, Sankt-Peterburg jamoasining Spartak bilan o‘tkazilgan uchrashuvidagi ayrim futbolchilarning o‘yinini tanqid qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 16 avgust kuni Moskvada bo‘lib o‘tdi va yakuniy hisob 2:2 ga teng bo‘ldi. Strepetovning so‘zlariga ko‘ra, Zenit futbolchilaridan Santos, Vendel va Pedro birinchi bo‘limda maydonda bo‘lmagan.
Luis Enrike esa o‘zicha o‘ynaydi. Jersonni esa umuman ko‘rish mumkin bo‘lmagan.
Kassyerra o‘z xohishiga ko‘ra o‘ynagan, Barrios esa tanib bo‘lmas darajada edi. Bu fikrlarni “Chempionat” nashri keltirgan.
Joriy mavsumning beshinchi turidan keyin Zenit jamoasi olti ochko bilan turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda turibdi. Umuman olganda, jamoaning o‘yini ayrim joylarda zaif ko‘rinmoqda va murabbiylar jamoani yaxshilash uchun jiddiy ish olib borishi lozim.

Strepetov раскритиковал игру футболистов Зенита
Бывший полузащитник Алексей Стрепетов, ранее игравший за команду Зенит, раскритиковал игру некоторых футболистов санкт-петербургской команды в матче со Спартаком. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч состоялся 16 августа в Москве и завершился со счётом 2:2. По словам Стрепетова, футболисты Зенита Сантос, Вендель и Педро не были заметны на поле в первом тайме.
Луис Энрике же играет по-своему. Жерсона же вообще было невозможно увидеть.
Кассьерра играл по своему желанию, а Барриос был неузнаваем. Эти мнения приводит издание «Чемпионат».
После пятого тура текущего сезона команда Зенит занимает девятое место в турнирной таблице с шестью очками. В целом игра команды в некоторых моментах выглядит слабой, и тренерам необходимо серьёзно работать над улучшением состава.