Moskva shahrining “Dinamo” jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpin o‘z uy maydonida CSKAga qarshi o‘yinda mag‘lub bo‘lgach, fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya chempionatining beshinchi turida “oq-ko‘k” jamoasi o‘z maydonida “armiyachilar”ga 1:3 hisobida yutqazdi. Karpin muxlislarga murojaat qilib, kelajakda bunday xatolar takrorlanmasligini ta’kidladi va jamoa vaziyatni yaxshilash uchun tinimsiz ishlashini aytdi.
Hozirgi vaqtda “Dinamo” besh turdan so‘ng jami beshta ochko to‘plab, chempionat jadvalida 12-o‘rinda bormoqda. Keyingi turda Karpinning shogirdlari 23 avgust kuni “Pari NN” jamoasini qabul qiladi.

Карпин обратился к болельщикам после дерби
Главный тренер московского «Динамо» Валерий Карпин высказался после поражения от ЦСКА на своем поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В пятом туре чемпионата России «бело-голубые» уступили «армейцам» со счетом 1:3 на своем поле. Карпин обратился к болельщикам, подчеркнув, что в будущем такие ошибки не повторятся, и заявил, что команда будет неустанно работать над улучшением ситуации.
В настоящее время «Динамо» после пяти туров набрало всего пять очков и занимает 12-е место в турнирной таблице чемпионата. В следующем туре 23 августа подопечные Карпина примут команду «Пари НН».