Mangash Sporting himoyasini buzib, Arokani mag‘lub etdi
Portugaliya chempionatining ikkinchi turida "Sporting" va "Aroka" jamoalari o‘zaro bahs olib bordi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvda "Sporting" jamoasi aniq ustunlikka ega bo‘lib, raqib darvozasiga bir necha bor gol urdi. Shu bilan birga, mehmonlar safidan hujumchi Dilan Nandin 31-daqiqada maydonni tark etdi.
O‘yinda "Sporting" jamoasi a’zolari Rikardu Mangash, Luis Suarez va Fransishku Trinkan ikkita gol urishdi. Yakunda hisob 6:0 ko‘rinishida tugadi.
Ushbu natija "Sporting" jamoasining kuchli o‘yinini va raqib jamoaning zaifligini ko‘rsatdi. O‘yin Lissabon shahridagi "Jose Alvalade" stadionida bo‘lib o‘tdi.
Jamoalar tarkibida bir qator o‘yinchilar maydonga tushdi, zaxiradan esa bir nechta futbolchilar maydonga qo‘shildi. Ushbu g‘alaba "Sporting" jamoasining chempionatdagi mavqeini yanada mustahkamladi.

Mangash Sporting прорвал защиту и победил Ароку
Во втором туре чемпионата Португалии команды "Спортинг" и "Арока" встретились друг с другом. Об этом сообщил Euro-football.ru.
В матче команда "Спортинг" имела явное преимущество и несколько раз забила голы в ворота соперника. При этом нападающий гостей Дилан Нандин покинул поле на 31-й минуте.
В игре игроки "Спортинга" Рикарду Манганш, Луис Суарес и Франшишку Тринкан забили по два гола. В итоге счёт завершился со счётом 6:0.
Этот результат показал сильную игру команды "Спортинг" и слабость соперника. Матч прошёл на стадионе "Жозе Альваладе" в Лиссабоне.
В составе команд на поле вышло несколько игроков, а скамейку запасных пополнили несколько футболистов. Эта победа ещё больше укрепила позиции "Спортинга" в чемпионате.