Grushevskiy: Karpinning eski darajasi yo‘q
San’atkor Mixail Grushevskiy, Moskva jamoasi CSKAni qo‘llab-quvvatlovchi, Valeriy Karpinning Moskva “Dinamo” jamoasidagi murabbiylik faoliyati haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Karpin ikki oy oldin “Dinamo” bilan uch yillik shartnoma imzolagan edi. Rossiya Premer-Ligasining beshta turidan so‘ng, o‘tgan mavsum beshinchi o‘rinni egallagan “Dinamo” jamoasi 5 ochko bilan faqat o‘n ikkinchi o‘rinda bormoqda.
Grushevskiy fikricha, Karpinning avvalgi darajasi ko‘rinmayapti. U “Dinamo”dagi bosim va stress boshqa klublardagi kabi emasligini ta’kidladi.
Hozircha Karpin noto‘g‘ri yo‘ldan ketayotgandek taassurot qoldirmoqda. Bundan tashqari, Karpin “Dinamo”dan tashqari “Rostov”, “Malyorka”, Armawirning “Torpedo” va Moskvaning “Spartak” jamoalarida ham murabbiylik qilgan.
“Qizil-oq” jamoa bilan u ikki marta Rossiya Premer-Ligasida kumush medallarni qo‘lga kiritgan. Umuman olganda, Karpinning hozirgi faoliyati jamoaning oldingi muvaffaqiyatlariga mos kelmayapti, bu esa uning murabbiylik uslubi va sharoitlarga moslashishida muammolar borligini ko‘rsatadi.

Грушевский: У Карпина нет прежнего уровня
Артист Михаил Грушевский, поддерживающий московскую команду ЦСКА, высказал своё мнение о тренерской деятельности Валерия Карпина в московском «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Карпин два месяца назад подписал трёхлетний контракт с «Динамо». После пяти туров Российской Премьер-Лиги команда «Динамо», занявшая в прошлом сезоне пятое место, с 5 очками находится лишь на двенадцатом месте.
По мнению Грушевского, прежний уровень Карпина не просматривается. Он отметил, что давление и стресс в «Динамо» отличаются от тех, что в других клубах.
Пока что создаётся впечатление, что Карпин идёт по неправильному пути. Кроме того, Карпин тренировал не только «Динамо», но и «Ростов», «Мальорку», «Торпедо» Армавира и московский «Спартак».
С командой «красно-белых» он дважды завоёвывал серебряные медали Российской Премьер-Лиги. В целом нынешняя деятельность Карпина не соответствует прежним успехам команды, что свидетельствует о проблемах в его тренерском стиле и адаптации к условиям.