Koke: Ikkinchi bo‘limda xatolar mag‘lubiyatga sabab bo‘ldi
Madridning «Atletiko» jamoasi kapitanı Koke La Liga birinchi turida «Espanyol»ga qarshi o‘tkazilgan o‘yindan keyin jurnalistlarga intervyu berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvda «Atletiko» jamoasi 37-daqiqada hisobda oldinga chiqdi, biroq mezbonlar 73 va 84-daqiqalarda aniq zarbalar bilan javob qaytardi. Koke o‘z fikrida shunday dedi: «Ikkinchi bo‘limda ayniqsa, o‘z va raqib darvozalarida aniq qaror qabul qilishda yetishmovchilik bo‘ldi.
Shunga qaramay, men natijani adolatli deb hisoblamayman. Biz o‘yinni nazorat qilardik, faqat gol o‘tib ketgandan keyin vaziyat o‘zgardi.
Biz nimani kutayotganimizni bilamiz, chunki biz «Atletiko»miz». Keyingi o‘yinda, 23 avgust shanba kuni, Diego Simeone boshchiligidagi jamoa uy maydonda «Elche»ga qarshi maydonga chiqib, mag‘lubiyatni yuvishga harakat qiladi.
Ushbu uchrashuv jamoaning mavsumdagi ikkinchi turi bo‘lib, muxlislar oldida g‘alaba qozonish muhim ahamiyatga ega. Jamoa o‘z kuchini to‘liq ishga solib, keyingi o‘yinda yaxshiroq natija ko‘rsatishga intiladi.

Коке: Во втором тайме ошибки стали причиной поражения
Капитан мадридского «Атлетико» Коке дал интервью журналистам после матча первого тура Ла Лиги против «Эспаньола». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча «Атлетико» вышел вперед на 37-й минуте, однако хозяева ответили точными ударами на 73-й и 84-й минутах. Коке прокомментировал: «Во второй половине особенно не хватало точности в принятии решений как у наших, так и у ворот соперника.
Тем не менее, я считаю результат несправедливым. Мы контролировали игру, ситуация изменилась только после пропущенного гола.
Мы знаем, чего ожидаем, ведь мы — «Атлетико»». В следующем матче, который состоится в субботу, 23 августа, команда под руководством Диего Симеоне выйдет на домашний стадион против «Эльче», чтобы попытаться искупить поражение.
Этот матч станет вторым туром команды в сезоне, и победа перед своими болельщиками имеет большое значение. Команда приложит все силы, чтобы показать лучший результат в следующей игре.