Kapello: Allegri Milan bilan Konte yo‘lini takrorlaydi
Italiyalik taniqli mutaxassis Fabio Kapello fikricha, Massimiliano Allegri boshqaruvidagi Milan jamoasi Napoli jamoasining yo‘lidan borishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan mavsumda Antonio Konte qo‘l ostidagi jamoa Yevrokubklarda ishtirok etmasligi tufayli faqat chempionatga e’tibor qaratib, Skudetto sovrinini qo‘lga kiritgan edi. Hozir esa, Kapelloning fikricha, Milan ham shunday natijaga erishishi mumkin.
Antonio Konte o‘z vazifasini to‘g‘ri bajarib, ustuvorliklarni aniq belgilab, chempionlikni qo‘lga kiritgan. Kapello shunday fikrda: Allegri ham hozirda Milanni xuddi shunday yo‘l bilan muvaffaqiyatga yetaklashi mumkin.
Eslatib o‘tamiz, Milan jamoasi Italiya chempionatida yigirma marta g‘olib bo‘lgan, so‘nggi bor bu yutuqqa uch yil oldin, 2022 yilda erishgan.

Капелло: Аллегри повторяет путь Конте с Миланом
По мнению известного итальянского специалиста Фабио Капелло, команда Милан под руководством Массимилиано Аллегри может пойти по пути Наполи. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В прошлом сезоне команда под руководством Антонио Конте, не участвовавшая в еврокубках, сосредоточилась только на чемпионате и завоевала Скудетто. Сейчас, по мнению Капелло, Милан может добиться такого же результата.
Антонио Конте правильно выполнил свою задачу, четко определил приоритеты и завоевал чемпионство. Капелло считает, что Аллегри сейчас также может привести Милан к успеху таким же путем.
Напомним, что команда Милан выигрывала чемпионат Италии двадцать раз, последний раз это достижение было три года назад, в 2022 году.