Arshavin: Dinamo jamoasida muammolar ko‘p qolmoqda
Rossiya terma jamoasi va Sankt-Peterburgning Zenit klubi sobiq futbolchisi Andrey Arshavin poytaxtning Dinamo jamoasining joriy mavsumdagi o‘yinlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoada ko‘plab muammolar mavjud. Himoyada teshiklar bor, shuningdek, kadrlar va o‘yin jihatidan ham qiyinchiliklar yuzaga kelmoqda.
Arshavin aytishicha, jamoa avval Lichka uslubidan voz kechgan, lekin hali Karpin boshchiligidagi Rostov uslubiga moslashgani yo‘q. O‘tgan mavsum Dinamo jamoasi chempionatda beshinchi o‘rinni egallagan edi.
Mavsum yakuniga to‘rt tur qolganda bosh murabbiy Marsel Lichka ishdan bo‘shatilgan. Uning o‘rnini yozgi tanaffusda mahalliy mutaxassis Valeriy Karpin egalladi.
Karpin rahbarligida jamoa Rossiya Premer-ligasida beshta o‘yinda besh ochko to‘pladi va hozirda o‘n ikkinchi pog‘onani egallamoqda. Umuman olganda, Dinamo jamoasi hozirgi mavsumda o‘z o‘yinini yaxshilashga intilmoqda va murabbiylar shtabi ham jamoani kuchaytirish uchun harakat qilmoqda.

Аршавин: В команде Динамо по-прежнему много проблем
Бывший футболист сборной России и петербургского Зенита Андрей Аршавин высказался о выступлениях столичного клуба Динамо в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в команде много проблем. В защите есть пробелы, а также возникают трудности как с кадрами, так и с игровыми аспектами.
Аршавин отметил, что команда сначала отказалась от стиля Лички, но ещё не адаптировалась к стилю Ростова под руководством Карпина. В прошлом сезоне Динамо заняло пятое место в чемпионате.
За четыре тура до окончания сезона главный тренер Марсель Личка был уволен. Его место летом занял местный специалист Валерий Карпин.
Под руководством Карпина команда набрала пять очков в пяти матчах Российской Премьер-лиги и сейчас занимает двенадцатое место. В целом, команда Динамо в этом сезоне стремится улучшить свою игру, и тренерский штаб также прилагает усилия для усиления состава.