Mashhur sobiq himoyachi "Manchester Yunayted" jamoasining sobiq futbolchisi Rio Ferdinand Londonning "Arsenal" jamoasi hujumchisi Viktor Djokeresh haqida tez xulosa chiqarishga shoshilmaslikni tavsiya qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shvetsiyalik futbolchi Premer-ligada "kanonirlar" safida o‘yin boshlang‘ich tarkibida maydonga tushgan bo‘lsa-da, o‘zini ko‘rsatishda sustkashlik qilgani uchun tanqid ostiga olindi. U "Manchester Yunayted"ga qarshi o‘yinda 59-daqiqada almashtirildi va ko‘pchilik fikricha foydali harakat qilgani yo‘q edi.
Ferdinandning so‘zlariga ko‘ra, Djokereshga kamida besh-olti o‘yin berish kerak, chunki u hali to‘liq shaklga kelgani yo‘q. Transfer jarayonidagi kechikishlar sababli u kam mashg‘ulot o‘tkazgan.
Shunga o‘xshash vaziyat hozirda Isakda ham kuzatilmoqda, u ham o‘zini o‘zi ushlab turmoqda. "Arsenal" jamoasining tarkibi chuqur va raqobatbardosh bo‘lib, zaxirada Xaverz kabi futbolchi bor.
Jamoa muvaffaqiyatga erishish uchun haqiqiy imkoniyatga ega. So‘nggi o‘yinda "Arsenal" "Manchester Yunayted"ni "Old Trafford" stadionida Rikardo Kalafyorining goli evaziga minimal hisobda mag‘lub etdi.

Фердинанд советовал не спешить с критикой Джокереша
Известный бывший защитник, экс-футболист "Манчестер Юнайтед" Рио Фердинанд посоветовал не торопиться с выводами о нападающем лондонского "Арсенала" Викторе Джокереше. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Шведский футболист, несмотря на то, что вышел в стартовом составе "канониров" в Премьер-лиге, подвергся критике за слабую игру. В матче против "Манчестер Юнайтед" он был заменён на 59-й минуте, и многие считают, что он не проявил себя полезно.
По словам Фердинанда, Джокерешу нужно дать как минимум пять-шесть игр, так как он ещё не в полной форме. Из-за задержек в трансферном процессе он провёл мало тренировок.
Похожая ситуация сейчас наблюдается и с Исаком, который тоже пока не в своей лучшей форме. Состав "Арсенала" глубокий и конкурентоспособный, в запасе есть такие игроки, как Хаверц.
Команда имеет реальные шансы на успех. В последнем матче "Арсенал" минимально обыграл "Манчестер Юнайтед" на стадионе "Олд Траффорд" благодаря голу Рикардо Калафьори.