Neymar Santosda tarixdagi eng yirik mag‘lubiyatni qabul qildi
«Santosa» jamoasi kapitanı Neymar «Vasko da Gama»ga qarshi o‘tkazilgan o‘yinni imkon qadar tezroq unutmoqchi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu uchrashuv yakshanba kuni Braziliya Seriya A chempionatining 20-tur doirasida bo‘lib o‘tdi. «Santos» jamoasi o‘z maydonida raqiblariga 0:6 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Birinchi bo‘limda hisob ochilmagan bo‘lsa, ikkinchi bo‘limda beshta gol o‘tqazildi va bu mag‘lubiyat jamoa uchun katta zarba bo‘ldi. Neymar uchun bu butun faoliyati davomida eng og‘ir mag‘lubiyatdir.
Avvalgi eng yirik yutqazishlari 2011 va 2017 yillarda bo‘lib, ular 0:4 hisobida bo‘lgan, ammo hech qachon besh va undan ortiq gol farqi bilan mag‘lub bo‘lmagan. Ushbu o‘yindan so‘ng Neymar va jamoasi kelajakda yanada kuchliroq tayyorgarlik ko‘rishga intiladi.

Неймар в Сан-Паулу принял крупнейшее поражение в истории
Капитан команды «Сантос» Неймар хочет как можно скорее забыть матч против «Васко да Гама». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эта встреча состоялась в воскресенье в рамках 20-го тура чемпионата Бразилии Серии А. Команда «Сантос» на своём поле проиграла соперникам со счётом 0:6.
В первом тайме голы не забивались, а во втором было пропущено пять мячей, что стало серьёзным ударом для команды. Для Неймара это самое тяжёлое поражение за всю его карьеру.
Ранее самые крупные поражения были в 2011 и 2017 годах со счётом 0:4, однако команда никогда не проигрывала с разницей в пять и более голов. После этой игры Неймар и его команда будут стремиться к более серьёзной подготовке в будущем.