Nasri yangi futbolchini Yamalga taqqosladi
Sobiq fransuz futbolchisi Samir Nasri «Manchester Siti» jamoasining hujumchi yarim himoyachisi Rayan Sherkini o‘zining o‘yini bilan hayratga solganini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
22 yoshli yangi futbolchi Premer-ligada muvaffaqiyatli debyut qilgan bo‘lib, «Vulverxempton»ga qarshi o‘yinda (4:0) gol urishga erishdi. U o‘yinning 73-daqiqasida Erling Holan o‘rniga maydonga tushdi va 81-daqiqada hisobni yakuniy ko‘rsatkichga olib chiqdi.
Nasrining so‘zlariga ko‘ra, Sherki Lemin Yamal bilan tenglashtiriladigan iste’dodga ega. Uning driblingi juda yuqori darajada.

Nasri сравнил нового футболиста с Ямалом
Бывший французский футболист Самир Насри выразил восхищение игрой полузащитника-нападающего «Манчестер Сити» Райана Шерки. Об этом сообщает Euro-football.ru.
22-летний новый футболист успешно дебютировал в Премьер-лиге, забив гол в матче против «Вулверхэмптона» (4:0). Он вышел на поле на 73-й минуте вместо Эрлинга Холанда и на 81-й минуте установил окончательный счет.
По словам Насри, Шерки обладает талантом, сравнимым с Лемином Ямалом. Его дриблинг находится на очень высоком уровне.
Теперь ему нужна стабильность, чтобы войти в число лучших. Райан Шерки перешел из «Лиона» в «Манчестер Сити» в начале лета.