Xomuha: Semak kelajagi o‘yin natijasiga bog‘liq emas
Futbol mutaxassisi Dmitriy Xomuha OAV vakillari bilan suhbatda joriy mavsum boshida “Zenit” jamoasining natijalari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi o‘yinda piterliklar Moskva “Spartak”iga qarshi 2:2 hisobida durang o‘ynashdi. Ekspertning so‘zlariga ko‘ra, “Zenit” bosh murabbiyi Sergey Semakning kelajagi “Dinamo” va “Pari NN” jamoalariga qarshi o‘yinlar natijasiga bog‘liq emas.
Unga ko‘ra, hech kim aynan shu o‘yinlar asosida xulosa chiqarmaydi. Hozirgi vaqtda beshta turdan so‘ng Sankt-Peterburg jamoasi olti ochko to‘plagan va Rossiya chempionatining turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda turibdi.
Sergey Semak boshchiligidagi jamoa peshqadam Moskva “Lokomotiv”idan yetti ochko orqada qolmoqda. Umuman olganda, “Zenit” mavsum boshida barqaror o‘yin ko‘rsatmoqda, ammo yuqori pog‘onalarga chiqish uchun hali ko‘p mehnat qilishi kerak.
Jamoa oldida turli raqobatchilar bor va har bir o‘yinda maksimal natija ko‘rsatish muhimdir. Shuningdek, murabbiy va futbolchilar o‘rtasida yaxshi muvofiqlik va jamoaviy ruhni saqlash asosiy vazifa hisoblanadi.

Xomuha: Будущее Семака не зависит от результата игры
Футбольный эксперт Дмитрий Хомуха в интервью с представителями СМИ высказал мнение о результатах команды «Зенит» в начале текущего сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последнем матче петербуржцы сыграли вничью 2:2 с московским «Спартаком». По словам эксперта, будущее главного тренера «Зенита» Сергея Семака не зависит от результатов игр против команд «Динамо» и «Пари НН».
Он отметил, что никто не делает выводы именно на основе этих матчей. В настоящее время после пяти туров команда из Санкт-Петербурга набрала шесть очков и занимает девятое место в турнирной таблице чемпионата России.
Команда под руководством Сергея Семака отстает от лидера — московского «Локомотива» — на семь очков. В целом «Зенит» демонстрирует стабильную игру в начале сезона, но для выхода на высокие позиции предстоит еще много работать.
Перед командой стоят разные конкуренты, и важно показывать максимальный результат в каждой игре. Также основными задачами считаются поддержание хорошей согласованности между тренером и игроками, а также командного духа.