Zabarniy PSJ safida debyut o‘yinini baholadi
Ukrainalik futbolchi Ilya Zabarniy Fransiya chempionatida “PSJ” jamoasi safida debyut o‘yiniga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Luis Enrike boshchiligidagi jamoa birinchi turda “Nant” jamoasini 1:0 hisobida minimal hisob bilan mag‘lub etdi. G‘alaba uchun uch ochko yarim himoyachi Vitinya tomonidan kiritildi.
Zabarniy o‘yini haqida shunday dedi: “Menda hamma narsa yaxshi, ajoyib his-tuyg‘ular bor. O‘yindan zavq oldim.
Butun o‘yinni to‘liq o‘ynaganimdan mamnunman. Bizning muxlislarimizning qo‘llab-quvvatlashi menga juda yoqdi, bu juda ajoyib edi”, deb ma’lum qildi Parij klubining matbuot xizmati.
Zabarniyning transferi Fransiyaning yirik klubi uchun 63 million yevroga tushdi. Ukrainalik himoyachi parijliklar bilan besh yillik mehnat shartnomasini imzoladi.

Забарный оценил свой дебютный матч в составе ПСЖ
Украинский футболист Илья Забарный поделился своими впечатлениями о дебютном матче за команду «ПСЖ» во французском чемпионате. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда под руководством Луиса Энрике в первом туре минимально обыграла «Нант» со счётом 1:0. Победный гол забил полузащитник Витинья.
О своей игре Забарный сказал: «У меня всё хорошо, замечательные ощущения. Я получил удовольствие от игры.
Я доволен, что сыграл весь матч полностью. Поддержка наших болельщиков мне очень понравилась, это было просто потрясающе», — сообщил пресс-службе парижского клуба.
Трансфер Забарного обошёлся крупному французскому клубу в 63 миллиона евро. Украинский защитник подписал пятилетний контракт с парижанами.