Poytaxtning CSKA jamoasi himoyachisi Moyzes yangi o‘yinchi Mateus Alves haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Derbida “Dinamo”ga qarshi o‘yinda u gol urib, assistentlik qildi. Moyzesning so‘zlariga ko‘ra, CSKA juda yaxshi o‘yinchini qo‘lga kiritdi.
Bu ajoyib transfer bo‘ldi. Alves uchun CSKA va Rossiya futbolida yorqin kelajak kutilmoqda, dedi himoyachi “Chempionat” nashriga bergan intervyusida.
Eslatib o‘tamiz, Premyer-liganing beshinchi turida “armeychilar” mehmondagi o‘yinda “oq-ko‘k” jamoasini 3:1 hisobida mag‘lub etdi. 20 yoshli Alves bu yozda CSKA safini to‘ldirdi.
Uning transferi Moskva klubiga besh million yevroga tushdi. Braziliyalik qanot hujumchisi “armeychilar” bilan besh yillik shartnoma imzoladi.

Мойзес: У Алвеша есть яркое будущее в ЦСКА
Защитник столичного ЦСКА Мойзес поделился мнением о новом игроке Матеусе Алвесе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В дерби против «Динамо» он забил гол и сделал ассист. По словам Мойзеса, ЦСКА приобрел очень хорошего игрока.
Это отличный трансфер. Для Алвеса ожидается яркое будущее в ЦСКА и российском футболе, — сказал защитник в интервью изданию «Чемпионат».
Напомним, в пятом туре Премьер-лиги «армейцы» на выезде обыграли «бело-голубых» со счетом 3:1. 20-летний Алвес пополнил состав ЦСКА этим летом.
Его трансфер обошелся московскому клубу в пять миллионов евро. Бразильский вингер подписал с «армейцами» пятилетний контракт.