Spartak va Zenitga Premer-ligada jazo beriladi
Moskva "Spartak" va Sankt-Peterburg "Zenit" jamoalari Rossiya Premer-ligasining beshinchi turida bo‘lib o‘tgan uchrashuv natijasida jazoga tortiladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Rossiya Futbol Federatsiyasi Disciplinar Komissiyasi raisi Artur Grigoryants ma’lum qildi. Uning so‘zlariga ko‘ra, "Zenit" va "Spartak" muxlislari o‘yin davomida haqoratli shiorlar aytgan.
Shuningdek, "Spartak" bosh murabbiyi Stankovichning matbuot anjumaniga kelmagani ham ko‘rib chiqiladi. Komissiya "ko‘k-oq-ko‘k" jamoasining murabbiylar shtabidan Vil’yam de Oliveiraning texnik zona chegarasidan chiqishini ham tahlil qiladi.
Uchrashuv "Lukoyl Arena" stadionida bo‘lib o‘tdi va 2:2 hisobida durang bilan yakunlandi. "Spartak" so‘nggi daqiqalarda g‘alaba qozonishga yaqin bo‘ldi, ammo yarim himoyachi Esekiel Barkoning penaltisi darvoza tomon yo‘nalmadi.

Спартак и Зенит будут наказаны в Премьер-лиге
Московский "Спартак" и петербургский "Зенит" будут наказаны по итогам матча пятого тура Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил председатель Дисциплинарного комитета Российского футбольного союза Артур Григорьянц. По его словам, болельщики "Зенита" и "Спартака" во время игры скандировали оскорбительные лозунги.
Также рассматривается факт отсутствия главного тренера "Спартака" Станковича на пресс-конференции. Комиссия также проанализирует выход из технической зоны помощника тренера "сине-бело-голубых" Вильяма де Оливейры.
Матч прошёл на стадионе "Лукойл Арена" и завершился вничью 2:2. "Спартак" был близок к победе в последние минуты, но пенальти полузащитника Эсекьеля Барко не попал в ворота.