Rossiya milliy terma jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpin yaqinlashib kelayotgan raqiblar darajasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, ikki yil oldin o‘ynagan Qatar jamoasi kuchsizlashmagan. Iordaniya esa jahon chempionati ishtirokchisi hisoblanadi.
Ba’zi kishilar uchun bu jamoa unchalik tanish bo‘lmasligi mumkin, ammo u yuqori saviyadagi jamoa sifatida e’tirof etiladi. Karpin so‘zlariga ko‘ra, terma jamoa kelayotgan o‘yinlarga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Bosh murabbiy shogirdlari 4 sentyabr kuni do‘stlik uchrashuvida Iordaniya bilan maydonga tushadi. 7 sentyabrda esa jamoa safarda Qatar bilan bellashadi.
O‘tgan iyun oyida Rossiya terma jamoasi Belarusni 4:1 hisobida mag‘lub etdi. Ushbu natija jamoaning yaxshi holatda ekanligini ko‘rsatadi va kelgusidagi o‘yinlarga ishonch bilan qarash imkonini beradi.

Карпин оценил соперников сборной России
Главный тренер сборной России Валерий Карпин высказался о уровне приближающихся соперников. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда Катара, с которой они играли два года назад, не ослабела. Иордания же является участником чемпионата мира.
Для некоторых эта команда может быть не очень знакома, но она признаётся командой высокого уровня. По словам Карпина, сборная серьёзно готовится к предстоящим матчам.
Главный тренер и его подопечные выйдут на поле 4 сентября в товарищеском матче против Иордании. А 7 сентября команда сыграет в гостях с Катаром.
В июне прошлого года сборная России победила Беларусь со счётом 4:1. Этот результат показывает хорошее состояние команды и даёт возможность с уверенностью смотреть на будущие игры.