Markaziy himoyachi Matvey Lukin Rossiya milliy terma jamoasining sentyabr oyida bo‘lib o‘tadigan mashg‘ulot yig‘inlari uchun kengaytirilgan tarkibiga kiritildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchining agenti Timofey Berdyshev bu yangilik haqida fikr bildirdi. Berdyshevning so‘zlariga ko‘ra, Matvey uzoq vaqtdan beri Rossiya milliy jamoasidan chaqiruv kutmoqda.
U uchun bu juda muhim va ta’sirli voqea hisoblanadi. Matvey o‘z vatanini va terma jamoani juda yaxshi ko‘radi hamda unga kirishni orzu qilgan.
Hozirda e’lon qilingan ro‘yxat kengaytirilgan bo‘lib, yakuniy tarkib keyinchalik ma’lum bo‘ladi. Lukin «Armiya» jamoasining asosiy o‘yinchisiga aylangan, bu uning Villian Roshi ketganidan keyin yuz berdi.
Joriy mavsumda u CSKA safida oltita o‘yinda maydonga tushdi, ammo hali gol yoki assist qayd eta olmadi. Rossiya milliy termasining navbatdagi o‘yini 4 sentyabr kuni bo‘lib o‘tadi.
Unda raqib Iordaniya terma jamoasi bo‘ladi. Ushbu o‘yin oldidan terma jamoa tarkibi va tayyorgarlik jarayonlari haqida qo‘shimcha ma’lumotlar beriladi.

Матвей Лукин вызывается в сборную России
Центральный защитник Матвей Лукин включён в расширенный состав национальной сборной России на учебно-тренировочные сборы, которые пройдут в сентябре. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Агент футболиста Тимофей Бердышев прокомментировал эту новость. По словам Бердышева, Матвей давно ждёт вызова в национальную сборную России.
Для него это очень важное и значимое событие. Матвей очень любит свою Родину и сборную и мечтал попасть в неё.
Объявленный сейчас список является расширенным, окончательный состав будет известен позже. Лукин стал основным игроком команды «Армия» после ухода Виллиана Роши.
В этом сезоне он провёл за ЦСКА шесть матчей, но пока не записал на свой счёт ни голов, ни результативных передач. Следующий матч сборной России состоится 4 сентября.
Соперником будет сборная Иордании. Перед этой игрой будет предоставлена дополнительная информация о составе сборной и процессе подготовки.