Agent: Alves gol va assistga loyiq bo‘ldi
Agent Lekka De Kamargo, Braziliyalik yarim himoyachi Mateus Alvesning ishlarini boshqaruvchi, futbolchining yangi jamoasidagi birinchi gol va assistlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya chempionatining beshinchi turida CSKA jamoasi mehmondagi o‘yinda Dinamo jamoasini 3:1 hisobida mag‘lub etdi. Mateus Alves ushbu o‘yinda bitta gol urib, bitta golga assistentlik qildi.
Agentning so‘zlariga ko‘ra, futbolchi oldingi o‘yinlardagi yaxshi natijalar tufayli bu gol va assistga to‘liq loyiq bo‘ldi. U, Dinamo bilan bo‘lgan o‘yindan so‘ng, Mateusning o‘yini yanada ishonchli va kuchliroq bo‘lishiga ishonadi.
Keyingi o‘yinda, 24 avgust kuni, CSKA Rossiya Premyer Ligasi oltinchi turida Tolyatti shahrining Akron jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Ushbu o‘yin jamoaning keyingi muvaffaqiyatlari uchun muhim sanaladi.
Agentning fikricha, Mateus Alves yangi jamoasida o‘zini yanada yaxshi ko‘rsatadi va jamoaga katta yordam beradi.

Агент: Алвес заслужил гол и ассист
Агент Лекка Де Камарго, управляющий делами бразильского полузащитника Матеуса Алвеса, высказался о первом голе и ассисте футболиста в новой команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В пятом туре чемпионата России команда ЦСКА в гостевом матче победила «Динамо» со счётом 3:1. Матеус Алвес в этом матче забил один гол и сделал одну результативную передачу.
По словам агента, футболист полностью заслужил этот гол и ассист благодаря хорошим результатам в предыдущих играх. Он уверен, что после матча с «Динамо» игра Матеуса станет ещё более уверенной и сильной.
В следующем матче, который состоится 24 августа, ЦСКА в шестом туре Российской Премьер-Лиги выйдет на поле против команды «Акрон» из Тольятти. Эта игра считается важной для дальнейших успехов команды.
По мнению агента, Матеус Алвес проявит себя ещё лучше в новой команде и окажет значительную помощь коллективу.