Smorodskaya Karpinning murabbiyligiga ishonadi
Sobiq Lokomotiv klubi prezidenti Olga Smorodskaya Dinamo jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpinning murabbiylik qobiliyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Karpinning darajasiga shubha yo‘qligini ta’kidladi va uni birinchi darajali murabbiy deb atadi. Smorodskayaning so‘zlariga ko‘ra, Dinamo jamoasi boshlang‘ich o‘yinlarda kutilmagan natijalar ko‘rsatgan bo‘lishi mumkin, ammo jamoada jarohatlar soni ham ko‘p.
Shu sababli hozircha natijalarni baholash uchun biroz kutish kerak. Valeriy Karpin shu yil yozda Dinamo jamoasining bosh murabbiyi etib tayinlandi va uch yillik shartnoma imzoladi.
Rossiya chempionatining beshta turidan so‘ng, Dinamo jamoasi 12-o‘rinda joylashgan bo‘lib, hisobida besh ochko mavjud. Jamoaning kelajakdagi o‘yinlari va natijalari murabbiyning haqiqiy salohiyatini ko‘rsatadi.

Смородская верит в тренерство Карпина
Бывший президент клуба Локомотив Ольга Смородская высказалась о тренерских способностях главного тренера команды Динамо Валерия Карпина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Она подчеркнула, что не сомневается в уровне Карпина и назвала его тренером первого класса. По словам Смородской, команда Динамо могла показывать неожиданные результаты в начальных матчах, но в команде также много травм.
Поэтому пока нужно немного подождать, чтобы оценить результаты. Валерий Карпин был назначен главным тренером команды Динамо этим летом и подписал трехлетний контракт.
После пяти туров чемпионата России команда Динамо занимает 12-е место, имея в активе пять очков. Будущие игры и результаты команды покажут настоящий потенциал тренера.