Romero Tottenxem bilan shartnomasini uzaytirdi
Londonning “Tottenxem” futbol klubining himoyachisi va kapitan yangi uzoq muddatli shartnoma imzoladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda klub matbuot xizmati ma’lumot berdi. “Tottenxem” klubi 27 yoshli argentinalik futbolchi bilan tuzilgan yangi mehnat shartnomasining aniq muddati haqida ma’lumot bermadi.
Biroq jurnalist Devid Ornshteynning ma’lumotiga ko‘ra, tomonlar o‘rtasidagi kelishuv 2029 yil iyun oyigacha mo‘ljallangan. Oldingi shartnoma 2027 yilda tugagan edi.
Romero 2021 yildan buyon “Tottenxem” safida o‘ynamoqda. U Italiyaning “Atalanta” klubidan kelib qo‘shilgan.

Ромеро продлил контракт с Тоттенхэмом
Защитник и капитан лондонского футбольного клуба «Тоттенхэм» подписал новый долгосрочный контракт. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщила пресс-служба клуба. Клуб «Тоттенхэм» не разглашает точный срок нового трудового договора с 27-летним аргентинским футболистом.
Однако, по информации журналиста Дэвида Орнштейна, соглашение между сторонами рассчитано до июня 2029 года. Предыдущий контракт истекал в 2027 году.
Ромеро играет за «Тоттенхэм» с 2021 года. Он присоединился из итальянского клуба «Аталанта».
В текущем сезоне защитник вышел на поле в двух матчах и забил один гол. 23 августа «Тоттенхэм» в рамках второго тура Английской Премьер-лиги сыграет в гостях с командой «Манчестер Сити».