Sobiq futbolchi Vladislav Radimov Moskva «Dinamo» jamoasining joriy mavsumdagi o‘yinini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, «Dinamo»da hali ko‘p ishlar qilinishi zarur. Hujum va himoya o‘rtasida muvozanat yo‘q.
Jamoa pressing qilishga harakat qilmoqda, ammo orqada bo‘sh zonalar qolmoqda, bu esa raqiblar uchun imkoniyat yaratadi. Mutaxassisning ta’kidlashicha, aynan shu jihat ustida ishlash lozim.
«Dinamo» jamoasi chempionatning dastlabki besh turida jami 15 ochkodan faqat 5 ochko to‘pladi va musobaqa jadvalida 12-o‘rinni egallamoqda. Keyingi turda Valeriy Karpinning shogirdlari «Pari NN» jamoasiga qarshi uy maydonida o‘yin o‘tkazadi.
Ushbu uchrashuv 23 avgust kuni bo‘lib o‘tadi. Jamoaning o‘yini hali takomillashishni talab qiladi, shu bois mutaxassislar va futbolchilar jiddiy tayyorgarlik ko‘rishi kerak.
Mavsum davomida jamoa o‘z kuchini to‘liq namoyon eta olishi uchun hujum va himoya choralari yaxshilanishi lozim.

Радимов: Карпин должен работать над балансом в «Динамо»
Бывший футболист Владислав Радимов оценил выступление московского «Динамо» в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, в «Динамо» ещё предстоит проделать много работы. Отсутствует баланс между атакой и защитой.
Команда пытается прессинговать, но остаются свободные зоны сзади, что создаёт возможности для соперников. По словам специалиста, именно над этим аспектом необходимо работать.
Команда «Динамо» в первых пяти турах чемпионата набрала всего 5 очков из 15 возможных и занимает 12-е место в турнирной таблице. В следующем туре подопечные Валерия Карпина сыграют дома с командой «Пари НН».
Этот матч состоится 23 августа. Игра команды требует дальнейшего совершенствования, поэтому специалистам и футболистам необходимо серьёзно готовиться.
В течение сезона для того, чтобы команда могла полностью раскрыть свои силы, необходимо улучшить меры в атаке и защите.