Nikolaev: Zenit joriy mavsumda juda sekin o‘ynayapti
Sobiq «Zenit» futbolchisi Andrey Nikolaev Sankt-Peterburg klubining joriy mavsumdagi asosiy muammosini aytdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, «Zenit» jamoasi hozir juda sekin o‘ynayapti va bu jamoaning asosiy qiyinchiligi hisoblanadi. Nikolaevning ta’kidlashicha, bosh murabbiy Sergey Semak avvalo jamoaning o‘yini va harakatlarini yaxshilashga e’tibor qaratishi kerak, kimni maydonga tushirish haqida emas.
Mutaxassis «Sport Den za Dnyom» nashriga bergan intervyusida shunday degan. Shuningdek, Nikolaev «Zenit» hujumchisi Aleksandr Sobolevning o‘yini haqida ham fikr bildirdi.
U Sobolevning «Spartak»ga qarshi o‘yinda gol urib, o‘z vazifasini yaxshi bajarganini ta’kidladi. Hozirda «Zenit» Rossiya Premer-ligasida beshta turdan so‘ng olti ochko bilan to‘qqizinchi o‘rinda bormoqda.

Николаев: Зенит в этом сезоне играет очень медленно
Бывший футболист «Зенита» Андрей Николаев рассказал о главной проблеме клуба из Санкт-Петербурга в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, команда «Зенит» сейчас играет очень медленно, и это является основной трудностью коллектива. По словам Николаева, главный тренер Сергей Семак должен в первую очередь сосредоточиться на улучшении игры и действий команды, а не на том, кого выпускать на поле.
Специалист так заявил в интервью изданию «Спорт День за Днём». Также Николаев высказался о игре нападающего «Зенита» Александра Соболева.
Он отметил, что Соболев хорошо выполнил свою задачу, забив гол в матче против «Спартака». В настоящее время «Зенит» занимает девятое место в Российской Премьер-лиге после пяти туров, набрав шесть очков.