«Rostov» va Tojikiston terma jamoasi darvozaboni Rustam Yatimov Rossiya terma jamoasi bilan do‘stona o‘yin o‘tkazish imkoniyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, agar tomonlar kelishib olsa, nega o‘yin o‘tkazmaslik kerak. Yatimov raqibni yaxshi deb baholadi.
Hozirda Tojikiston terma jamoasi Osiyo Kubogi saralash bosqichida ko‘plab o‘yinlar o‘tkazmoqda. Eslatib o‘tamiz, avvalroq milliy jamoalar o‘rtasida o‘yin bo‘lib o‘tgan.
2022 yilda o‘tkazilgan o‘sha uchrashuv durang bilan yakunlangan edi. Tojikiston terma jamoasi tarkibida 27 yoshli Rustam Yatimov 47 ta o‘yinda maydonga tushgan.
U shu o‘yinlarda 51 ta gol o‘tkazib yuborgan, 17 marta esa darvozasini daxlsiz saqlagan. Yatimovning tajribasi va mahorati jamoa uchun muhim hisoblanadi.
Terma jamoaning kelgusidagi rejalari va o‘yinlari haqida qo‘shimcha ma’lumotlar berilishi kutilmoqda.

Ятимов: Сборная России — сильный соперник
Вратарь «Ростова» и сборной Таджикистана Рустам Ятимов высказался о возможности проведения товарищеского матча со сборной России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, если стороны договорятся, почему бы не сыграть. Ятимов высоко оценил соперника.
В настоящее время сборная Таджикистана проводит множество матчей в отборочном этапе Кубка Азии. Напомним, ранее уже проходила игра между национальными командами.
Та встреча, состоявшаяся в 2022 году, завершилась вничью. В составе сборной Таджикистана 27-летний Рустам Ятимов провёл 47 матчей.
В этих играх он пропустил 51 гол, а 17 раз сохранил свои ворота в неприкосновенности. Опыт и мастерство Ятимова имеют большое значение для команды.