Reshford: Barselonadan Yamal Oltin to‘pga loyiq
Futbolchi Markus Reshford “Barselona” jamoasidan kimga “Oltin to‘p”ni topshirishini aytdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Angliyalik futbolchi, hozirda “Manchester Yunayted”dan ijaraga olingan, mukofotni 18 yoshli Lamin Yamal olishi lozim deb hisoblaydi. Reshfordning so‘zlariga ko‘ra, “Oltin to‘p”ni aynan Yamal yutishi kerak.
Agar bu yil imkon bo‘lmasa, kelajakda albatta buni amalga oshiradi. Uning bunday yutuqqa erishishi uchun barcha zaruriy qobiliyatlari mavjud.
Shuningdek, “Barselona”dan yana uch nafar futbolchi – hujumchi Robert Levandovski, qanot himoyachisi Rafinya Dias va yarim himoyachi Pedri ham ushbu nufuzli mukofotga nomzodlar qatorida. G‘olibning ismi 22 sentabr kuni e’lon qilinadi.
Bu mukofot futbolchilar orasida eng yuqori shaxsiy yutuq hisoblanadi va unga erishish katta sharafdir.

Решфорд: Барселона заслуживает Золотой мяч
Футболист Маркус Решфорд рассказал, кому из команды «Барселона» он бы вручил «Золотой мяч». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Английский футболист, который в настоящее время выступает в аренде за «Манчестер Юнайтед», считает, что награду должен получить 18-летний Ламин Ямал. По словам Решфорда, именно Ямал должен выиграть «Золотой мяч».
Если в этом году не получится, то в будущем он обязательно этого добьется. У него есть все необходимые способности для такого достижения.
Кроме того, из «Барселоны» в числе претендентов на престижную награду также находятся три футболиста – нападающий Роберт Левандовски, крайний защитник Рафинья Диас и полузащитник Педри. Имя победителя будет объявлено 22 сентября.