Allegri asosiy transfer maqsadi Vlahovich bo‘ldi
Milan jamoasining bosh murabbiyi Massimiliano Allegri hujumchi Dushan Vlahovich bilan yana birga ishlashni istamoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ushbu futbolchini Juventusdagi birgalikdagi faoliyati davomida yaxshi biladi. Serbiyalik futbolchi Allegri uchun asosiy transfer maqsadidir, deb xabar beradi jurnalist Nikolo Skira.
25 yoshli o‘yinchi Milanga qo‘shilishga tayyor, ammo moliyaviy masalalar jiddiy muammo bo‘lib qolmoqda. Dushan Vlahovichning Juventus bilan amaldagi shartnomasi keyingi yil yozda yakunlanadi.
Shu sababli, “eski sinyora” jamoasi uni joriy transfer oynasida sotib yuborishni maqsad qilgan. Transfermarkt portali hujumchining bozor qiymatini 35 million yevroga baholamoqda.
Bu holat Milan jamoasi uchun muhim imkoniyat yaratmoqda. Jamoa va futbolchi o‘rtasidagi muzokaralar davom etmoqda, moliyaviy masalalar hal etilsa, kelishuvga erishish ehtimoli yuqori.

Основной трансферной целью Аллегри стал Влахович
Главный тренер команды Милан Массимилиано Аллегри хочет снова работать с нападающим Душаном Влаховичем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он хорошо знает этого футболиста по совместной работе в Ювентусе. Сербский футболист является главной трансферной целью Аллегри, сообщает журналист Николо Скира.
25-летний игрок готов присоединиться к Милану, однако финансовые вопросы остаются серьёзной проблемой. Действующий контракт Душана Влаховича с Ювентусом истекает следующим летом.
По этой причине «Старая синьора» намерена продать его в текущем трансферном окне. Портал Transfermarkt оценивает рыночную стоимость нападающего в 35 миллионов евро.
Эта ситуация создаёт важную возможность для команды Милана. Переговоры между клубом и футболистом продолжаются, и если финансовые вопросы будут решены, вероятность достижения соглашения высока.