Mashhur italiyalik mutaxassis Fabio Kapello kelayotgan mavsumda eng yaxshi natijalarni ko‘rsatishi kutilayotgan futbolchilarni nomlab o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikriga ko‘ra, Suli va Leau ayniqsa e’tiborga loyiq o‘yinchilar hisoblanadi. Kapello Argentinadan bo‘lgan futbolchi bilan «Liverpul»da tanishib, uning kelajakda Paulo Dibala kabi yulduzga aylanishiga ishonadi.
Leau haqida esa doimiy ravishda asosiy savol – uning o‘yinidagi barqarorlik masalasi ko‘tariladi. Endi esa, shunday tajribali murabbiy Allegrining rahbarligida u hech qanday bahona topolmaydi, deydi mutaxassis.
Yangi italiya chempionati mavsumi shu hafta oxirida boshlanadi. Bu mavsumda futbolchilar o‘zlarining eng yaxshi tomonlarini ko‘rsatib, muxlislar oldida o‘z qadr-qimmatlarini oshirishga intiladi.
Kapelloning fikricha, bu o‘zgarishlar jamoalarga yangi imkoniyatlar yaratadi va chempionat yanada qiziqarli kechadi.

Имена футболистов, на которых делают ставку в предстоящем сезоне
Известный итальянский специалист Фабио Капелло назвал футболистов, от которых ожидаются лучшие результаты в предстоящем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, Сули и Леау особенно заслуживают внимания. Капелло познакомился с футболистом из Аргентины в «Ливерпуле» и верит, что в будущем он станет звездой, подобной Пауло Дибале.
Что касается Леау, то постоянно поднимается главный вопрос – стабильность его игры. Теперь же, под руководством такого опытного тренера, как Аллегри, у него не будет никаких оправданий, говорит специалист.
Новый сезон чемпионата Италии начнется в конце этой недели. В этом сезоне футболисты стремятся показать свои лучшие качества и повысить свой авторитет перед болельщиками.
По мнению Капелло, эти изменения создадут новые возможности для команд и сделают чемпионат еще более интересным.