Piyoli Fiorentina bilan muvaffaqiyatga erishadi deydi Brokki
2022 yilda Piyoli "Milan"ni chempionlikka olib chiqqan, biroq bir yil oldin Saudiya Arabistonida ishlashga qaror qilgan edi. Hozir esa u yana Italiya futboliga qaytdi.
"Fiorentina" jamoasi o‘tgan mavsumda ham yuqori to‘rtlikka kirishga yaqin edi va jamoada katta salohiyat mavjud. Endi jamoada Piyoli bor, u o‘tgan ish tajribasidan so‘ng yanada malakali va kuchli murabbiyga aylandi.
Hozir uning qo‘lida barcha sharoitlar bor va u jamoani muvaffaqiyatga olib chiqishga qodir, deydi Brokki. Yangi Italiya chempionati mavsumi shu haftaning oxirida boshlanadi.
Futbol ishqibozlari uchun qiziqarli va raqobatbardosh o‘yinlar kutilmoqda. "Fiorentina" va boshqa jamoalar o‘z o‘yinlarini yaxshilashga harakat qiladi.

Пиоли говорит, что Фиорентина добьется успеха вместе с Брокки
Бывший футболист итальянского клуба "Милан" Кристиано Брокки уверен, что Стефано Пиоли, вернувшийся в итальянский футбол, добьётся успеха, возглавляя команду "Фиорентина". Об этом сообщает Euro-football.ru.
В 2022 году Пиоли привёл "Милан" к чемпионству, однако годом ранее решил работать в Саудовской Аравии. Сейчас он снова вернулся в итальянский футбол.
Команда "Фиорентина" в прошлом сезоне также была близка к попаданию в первую четвёрку и обладает большим потенциалом. Теперь в команде есть Пиоли, который после предыдущего опыта стал более квалифицированным и сильным тренером.
Сейчас у него есть все условия, и он способен привести команду к успеху, говорит Брокки. Новый сезон чемпионата Италии начнётся в конце этой недели.
Любителей футбола ожидают интересные и конкурентоспособные матчи. "Фиорентина" и другие команды будут стремиться улучшить свою игру.