Tomas Frank Romero bilan shartnoma uzaytirdi
«Tottenhem» bosh murabbiyi Tomas Frank markaziy himoyachi Kristian Romero bilan shartnoma uzaytirilishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yangi kapitan jamoa bilan 2029 yilgacha mo‘ljallangan bitim imzoladi, bu haqda dushanba kuni ma’lum bo‘ldi. Tomas Frankning ta’kidlashicha, Kristian Premyer liganing eng yaxshi markaziy himoyachilaridan biri hisoblanadi.
Agar u jamoada uzoq qolsa, bu nafaqat jamoa, balki muxlislar uchun ham katta baxtdir. Shartnomani uzaytirish qarori uning loyihaga sodiqligini ko‘rsatadi.
Kristian Romero 2021 yildan beri «Tottenhem» safida 126 ta o‘yinda maydonga tushdi. 27 yoshli argentinalik futbolchi jamoa uchun sakkizta gol urib, uchta assist qayd etdi.
Bu ko‘rsatkichlar uning jamoaga qo‘shgan hissasini aniq ifodalaydi. Jamoa rahbariyati va muxlislar uning kelajakka bo‘lgan ishonchini qadrlaydi.

Томас Франк продлил контракт с Ромеро
Главный тренер «Тоттенхэма» Томас Франк высказался о продлении контракта с центральным защитником Кристианом Ромеро. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Новый капитан подписал соглашение с клубом до 2029 года, что стало известно в понедельник. По словам Томаса Франка, Кристиан является одним из лучших центральных защитников Премьер-лиги.
Если он останется в команде надолго, это будет большой радостью не только для клуба, но и для болельщиков. Решение о продлении контракта показывает его преданность проекту.
Кристиан Ромеро выступает за «Тоттенхэм» с 2021 года, сыграв 126 матчей. 27-летний аргентинец забил восемь голов и сделал три результативные передачи для команды.
Эти показатели ясно отражают его вклад в команду. Руководство клуба и болельщики ценят его уверенность в будущем.