«Chelsi» jamoasining yarim himoyachisi Enzo Fernandez jahon futbolidagi eng yaxshi markaziy himoyachini aniqladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Argentinalik futbolchi bu lavozimda «Liverpul» jamoasi sardori Virgil van Deykni eng zo‘ri deb hisoblaydi. Shuningdek, u o‘zining milliy jamoa hamkori, «Tottenhem» jamoasida o‘ynovchi Kristian Romeroni ham alohida ta’kidladi.
Fernandezning so‘zlariga ko‘ra, Van Deyk butun dunyoda eng yaxshi markaziy himoyachi hisoblanadi va u bilan birga Romero ham barcha raqiblarini ortda qoldiradi. Joriy haftada «Chelsi» Angliya Premer Ligasi doirasida «Vest Hem» jamoasiga qarshi safarda o‘yinga chiqadi.
Keyingi kuni «Tottenhem» «Manchester Siti»ga qarshi safar o‘yinini o‘tkazadi. 25 avgust kuni esa «Liverpul» «Nyukasl» jamoasiga qarshi safarga yo‘l oladi.
Ushbu uchrashuvlar Premer Liga ikkinchi tur doirasida bo‘lib o‘tadi. Futbol muxlislari uchun qiziqarli va muhim o‘yinlar bo‘lishi kutilmoqda.

Enzo Fernandez назвал двух лучших защитников APLoga
Полузащитник команды «Челси» Энцо Фернандес определил лучших центральных защитников в мировом футболе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Аргентинский футболист считает, что лучшим в этой позиции является капитан «Ливерпуля» Вирджил ван Дейк. Также он особо отметил своего партнёра по национальной сборной, игрока «Тоттенхэма» Кристиана Ромеро.
По словам Фернандеса, Ван Дейк считается лучшим центральным защитником в мире, а вместе с ним Ромеро также оставляет всех соперников позади. На этой неделе «Челси» сыграет в гостях против «Вест Хэма» в рамках Английской Премьер-Лиги.
На следующий день «Тоттенхэм» проведёт выездной матч против «Манчестер Сити». 25 августа «Ливерпуль» отправится в гости к «Ньюкаслу».
Эти встречи пройдут в рамках второго тура Премьер-Лиги. Ожидаются интересные и важные игры для футбольных болельщиков.