Grishin: Spertsyan uchun Southampton yaroqsiz jamoa
Moskva CSKA jamoasining sobiq futbolchisi Aleksandr Grishin «Krasnodar» klubi tarbiyalanuvchisi Eduard Spertsyaning Angliyaning «Southampton» klubiga ehtimoliy transferi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, «Southampton» klubi Spertsyaning darajasiga to‘g‘ri kelmaydi. Futbolchi o‘z iste’dodi bilan yuqori darajadagi jamoaga o‘tishi kerak.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, Eduard haqiqiy ustadir va uni qo‘yib yuborish lozim, chunki u o‘z faoliyatini boshqa joyda davom ettirishni istaydi. Eduard Spertsyan hozirda «Krasnodar» bilan erta yildan boshlab ish shartnomasiga ega.
Uning transfer qiymati taxminan 25 million yevroga baholanmoqda. Joriy mavsumda Rossiya Premer Ligasi doirasida Spertsyan beshta o‘yinda maydonga tushdi.
U shu o‘yinlarda uchta gol urib, to‘rtta golga assistentlik qildi. Ushbu ko‘rsatkichlar uning jamoaga qanchalik foydali ekanligini ko‘rsatadi.

Grishin: Southampton — непригодная команда для Сперцяна
Бывший футболист московского ЦСКА Александр Гришин высказал своё мнение о возможном переходе воспитанника клуба «Краснодар» Эдуарда Сперцяна в английский клуб «Саутгемптон». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, клуб «Саутгемптон» не соответствует уровню Сперцяна. Футболист должен перейти в команду более высокого уровня благодаря своему таланту.
По словам специалиста, Эдуард — настоящий мастер, и его нужно отпускать, так как он хочет продолжить карьеру в другом месте. В настоящее время у Эдуарда Сперцяна есть контракт с «Краснодаром» до раннего года.
Оценочная стоимость его трансфера составляет примерно 25 миллионов евро. В текущем сезоне в рамках Российской Премьер-Лиги Сперцян сыграл в пяти матчах.
В этих играх он забил три гола и отдал четыре голевые передачи. Эти показатели демонстрируют, насколько он полезен для команды.