Futbol bo‘yicha mutaxassis Aleksandr Grishin Rossiya terma jamoasining kengaytirilgan tarkibi shakllantirilishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, terma jamoaning asosiy maqsadi kuchli o‘yinchilarni tanlab olishdir. Sentabr oyida milliy jamoa navbatdagi mashg‘ulot yig‘inini o‘tkazadi.
Grishin "Match TV" telekanalida bergan intervyusida kengaytirilgan ro‘yxatga ko‘p futbolchilar kiritilishining mantiqini tushunmasligini aytdi. Uning fikricha, faqat eng kuchli futbolchilar chaqirilishi kerak, chunki bu ularga o‘z kuchlarini saqlab qolish uchun motivatsiya beradi.
Eslatib o‘tamiz, hozirgi paytda terma jamoaning kengaytirilgan tarkibiga 39 nafar futbolchi kiritilgan. Sentabr oyida Rossiya terma jamoasi ikki do‘stona o‘yin o‘tkazadi.

Гришин: В сборную России вызывают самых сильных
Футбольный эксперт Александр Гришин высказался о формировании расширенного состава сборной России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, главная цель сборной — отобрать сильных игроков. В сентябре национальная команда проведет очередной тренировочный сбор.
Гришин в интервью телеканалу "Матч ТВ" заявил, что не понимает логику включения большого количества футболистов в расширенный список. По его мнению, должны вызываться только сильнейшие игроки, так как это мотивирует их сохранять свои силы.
Напомним, что в настоящее время в расширенный состав сборной включено 39 футболистов. В сентябре сборная России проведет два товарищеских матча.
Они выйдут на поле против сборных Иордании и Катара. Главным тренером сборной является Валерий Карпин.