Mostovoy: Smolov 20 yil oldin hali o‘ynar edi
Sobiq SSSR va Rossiya terma jamoasi yarim himoyachisi Aleksandr Mostovoy «Yevro-Futbol.Ru» nashriga bergan intervyusida hujumchi Fyodor Smolov haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Smolovning muammosi shundaki, agar hozir uning maoshi yigirma yil oldingidek yuqori bo‘lganida, u hali ham maydonda faol o‘ynab, kuchli intilish bilan harakat qilgan bo‘lardi. Hozir esa u moliyaviy tomondan ta’minlanganligi sababli, «menga ko‘p narsa kerak emas» deb o‘ylashi mumkin.
Mostovoy shuningdek, avvalgi davrlarda futbolchilar o‘zaro hazillashib, sog‘lig‘i imkon bersa, tizzalari yiqilmaguncha maydonda o‘ynashga tayyor bo‘lganini ta’kidladi. Hozirgi kunda 35 yoshda bo‘lgan Smolov erkin agent sifatida faoliyat yuritmoqda.
Shu bilan birga, u Rossiya Kubogining 2-turida mintaqalar yo‘li doirasida Broke Boys media jamoasi safida «Avangard»ga qarshi o‘yinda maydonga tushadi.

Мостовой: Смолов 20 лет назад еще играл
Бывший полузащитник сборных СССР и России Александр Мостовой в интервью изданию «Евро-Футбол.Ру» высказался о нападающем Фёдоре Смолове. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, проблема Смолова в том, что если бы сейчас его зарплата была такой же высокой, как двадцать лет назад, он бы до сих пор активно играл на поле и прилагал сильные усилия. Сейчас же, будучи финансово обеспеченным, он может думать: «мне много не нужно».
Мостовой также отметил, что в прежние времена футболисты шутили друг с другом и были готовы играть на поле, пока здоровье позволяло, и колени не сдавали. В настоящее время 35-летний Смолов выступает в статусе свободного агента.
При этом он выйдет на поле в составе медиакоманды Broke Boys в матче против «Авангарда» во 2-м туре Кубка России в рамках регионального этапа.