Dmitriy Gafin, poytaxtning "Dinamo" jamoasi direktorlar kengashi raisi, legionerlar soniga qo‘yiladigan limitni qattiqlashtirish mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, klubda limit formatiga oid hech qanday taklif yo‘q va bo‘lishi ham mumkin emas, chunki hech kim ulardan bu borada so‘ramaydi. Avvalroq, chet ellik futbolchilar soni maydonda besh nafarga, ro‘yxatda esa o‘n nafarga qisqartirilishi haqida xabarlar tarqalgan edi.
Rossiya Premer-ligasining beshta turidan keyin "Dinamo" jamoasi besh ochko to‘plagan. Valeriy Karpinning boshchiligidagi jamoa mamlakat chempionati jadvalida 12-o‘rinda turibdi.
Bu holat jamoaning kelajakdagi faoliyatiga ta’sir ko‘rsatishi mumkinligi ta’kidlanmoqda. Limitni qattiqlashtirish futbolchilarning tanloviga va jamoa tarkibiga sezilarli ta’sir o‘tkazishi ehtimoli mavjud.

Динамо руководитель не обсуждал лимит легионеров
Дмитрий Гафин, председатель совета директоров столичной команды "Динамо", высказался о возможном ужесточении лимита на количество легионеров. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в клубе нет никаких предложений по формату лимита и не может быть, так как никто у них по этому поводу не спрашивает. Ранее распространялись сообщения о сокращении количества иностранных футболистов на поле до пяти человек, а в заявке — до десяти.
После пяти туров Российской Премьер-лиги команда "Динамо" набрала пять очков. Команда под руководством Валерия Карпина занимает 12-е место в таблице чемпионата страны.
Отмечается, что эта ситуация может повлиять на будущую деятельность команды. Ужесточение лимита может существенно повлиять на выбор игроков и состав команды.