Magomedov: Dinamo mag‘lubiyatiga men sababman
Makhachkalinsk shahrining Dinamo jamoasi darvozaboni Timur Magomedov Rossiya Premer-ligasining beshinchi turida Pari NN jamoasiga qarshi kechgan o‘yindan so‘ng o‘z taassurotlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Xuan Boselli zarbasidan keyin kiritilgan to‘p uchun uzr so‘radi. Magomedovning aytishicha, to‘p parvozi yo‘nalishini biroz o‘zgartirgan, lekin bu to‘liq uning aybi ekanini tan oldi.
U Dag‘iston xalqi oldida kechirim so‘rab, mag‘lubiyat uning sababchisi ekanligini ta’kidladi. Hozirgi vaqtda Rossiya chempionatining beshta turidan so‘ng, Makhachkalinsk jamoasi besh ochko to‘plagan va turnir jadvalida o‘n ikkinchi o‘rinda bormoqda.
Keyingi o‘yinda Dinamo jamoasi safarda Sankt-Peterburgning Zenit jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Ushbu uchrashuv 23-avgust, shanba kuni o‘tkaziladi.
Jamoaning keyingi o‘yini oldidan darvozabonning bunday munosabati muxlislar va jamoa uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, kelgusidagi o‘yinlarda yanada kuchliroq natijalar kutish mumkinligini ko‘rsatadi.

Магомедов: Я виноват в поражении Динамо
Вратарь команды «Динамо» из Махачкалы Тимур Магомедов поделился своими впечатлениями после матча пятого тура Российской Премьер-лиги против команды «Пари НН». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он извинился за пропущенный мяч после удара Хуана Боселли. По словам Магомедова, мяч немного изменил направление полёта, но он полностью признал свою вину.
Он попросил прощения перед народом Дагестана и подчеркнул, что именно он стал причиной поражения. На данный момент после пяти туров чемпионата России команда из Махачкалы набрала пять очков и занимает двенадцатое место в турнирной таблице.
В следующем матче команда «Динамо» сыграет в гостях против петербургского «Зенита». Эта встреча состоится в субботу, 23 августа.
Такое отношение вратаря перед следующим матчем имеет важное значение для болельщиков и команды, показывая, что в будущих играх можно ожидать более сильных результатов.