Dmitriy Gafin, poytaxtning «Dinamo» klubi direktorlar kengashi raisi, Rossiya futbolida maoshlar uchun maksimal chegarani joriy etish mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ta’kidlashicha, faqat maoshlar chegarasiga e’tibor qaratish yetarli emas, balki umumiy natijalarga qanday erishilishi muhimdir. Bu haqda u «Chempionat» nashriga bergan intervyusida so‘zlab berdi.
So‘nggi o‘yinda «Dinamo» Moskva shahrining boshqa klubi — CSKA bilan maydonda uchrashdi. Valeriy Karpinning shogirdlari 1:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Hozirgi vaqtda Premyer-liga doirasida beshta turdan so‘ng «oq-ko‘k» jamoasi besh ochko to‘plab, musobaqa jadvalida 12-o‘rinda bormoqda. Shu bois, jamoa rahbariyatining asosiy vazifasi — nafaqat maoshlar chegarasini belgilash, balki jamoani umumiy natijalarga yetaklashdir.
Futbol sohasida bu kabi o‘zgarishlar murakkab jarayon bo‘lib, barcha tomonlarning manfaatlari hisobga olinishi lozim. Shuningdek, futbolchilarning rag‘batlantirilishi va jamoaning raqobatbardoshligini ta’minlash muhim hisoblanadi.

Руководитель Динамо обсудил пределы зарплат
Дмитрий Гафин, председатель совета директоров столичного клуба «Динамо», высказался о возможности введения максимального лимита на зарплаты в российском футболе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что недостаточно уделять внимание только лимиту зарплат, важно также, каким образом достигаются общие результаты. Об этом он рассказал в интервью изданию «Чемпионат».
В последнем матче «Динамо» встретилось на поле с другим московским клубом — ЦСКА. Подопечные Валерия Карпина проиграли со счётом 1:3.
В настоящее время в рамках Премьер-лиги после пяти туров команда «бело-голубых» набрала пять очков и занимает 12-е место в турнирной таблице. Поэтому главной задачей руководства команды является не только установление лимита зарплат, но и ведение команды к общим результатам.
Подобные изменения в футбольной сфере являются сложным процессом, в котором необходимо учитывать интересы всех сторон. Также важно обеспечить мотивацию игроков и конкурентоспособность команды.