Moskva “Spartak”ining afsonaviy o‘yinchisi Yegor Titov rossiyalik mutaxassis Andrey Talalaevni “qizil-oq” jamoasining bosh murabbiyi lavozimiga taklif qilish mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Talalaevda yetarli tajriba bor, ammo FNLdan RPLga jamoalarni olib chiqish bilan yirik klublarda ishlash o‘rtasida farq mavjud. “Spartak”da esa asosiy talab natijaga erishishdir, dedi ekspert “Sport-Express”ga bergan intervyusida.
Hozirgi vaqtda Moskva jamoasi Premyer-liga musobaqasi jadvalida beshta ochko bilan 13-o‘rinda bormoqda. Keyingi o‘yinda Dejan Stankovich boshchiligidagi jamoa safarda Qozonning “Rubin” klubi bilan kuch sinashadi.
Ushbu uchrashuv 23-avgust, shanba kuni bo‘lib o‘tadi. “Spartak” jamoasi uchun bu o‘yinda yaxshi natija ko‘rsatish muhim hisoblanadi, chunki mavsum davomida jamoaning o‘z o‘rnini mustahkamlashi va yuqori o‘rinlarga chiqishi talab qilinadi.
Shuningdek, murabbiy va futbolchilar o‘rtasida yaxshi muvofiqlik hamda jamoaviy ruhni oshirish zarur. Shunday qilib, “Spartak”ning kelajakdagi muvaffaqiyati ko‘p jihatdan bosh murabbiyning tajribasi va jamoaning birlashgan kuchiga bog‘liq bo‘ladi.

Титов оценил Талалаева как тренера Спартака
Легендарный игрок московского «Спартака» Егор Титов высказался о возможности приглашения российского специалиста Андрея Талалаева на пост главного тренера красно-белых. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, у Талалаева достаточно опыта, однако существует разница между выводом команд из ФНЛ в РПЛ и работой в крупных клубах. В «Спартаке» же основным требованием является достижение результата, — отметил эксперт в интервью «Спорт-Экспресс».
В настоящее время московская команда занимает 13-е место в таблице Премьер-лиги с пятью очками. В следующем матче команда под руководством Деяна Станковича сыграет в гостях с казанским «Рубином».
Этот матч состоится в субботу, 23 августа. Для «Спартака» важно показать хороший результат в этой игре, так как в течение сезона от команды требуется укрепить свои позиции и подняться в верхнюю часть таблицы.
Также необходимо наладить хорошую взаимосвязь между тренером и игроками, а также повысить командный дух. Таким образом, будущий успех «Спартака» во многом будет зависеть от опыта главного тренера и объединённых усилий команды.