Manchester Yunayted Kamavinga uchun 80 mln yevro to‘lashi mumkin
Fransuz yarim himoyachisi Eduardo Kamavinga, huquqlari Madridning «Real» klubiga tegishli bo‘lgan futbolchi, Angliyaga ko‘chib o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Fichajes nashri xabar bermoqda. Manbalarning ma’lumotlariga ko‘ra, yarim himoyachini «Manchester Yunayted» klubi olishga qiziqmoqda.
«Qizil iblislar» rahbariyati futbolchini sotib olish uchun taxminan 80 million yevro ajratishga tayyor. Jamoa bosh murabbiyi Ruben Amorim fransuz futbolchisining transferini ma’qullagan.
Eduardo 2021 yilda «qirollik» klubiga qo‘shilgan. Uning «Real» bilan amaldagi shartnomasi 2028/2029 yilgi mavsum oxirida yakunlanadi.
Ushbu transfer futbolchining faoliyatini yangi bosqichga olib chiqishi kutilmoqda. Klub va futbolchi o‘rtasidagi hamkorlik davom etmoqda va yangi shartlar bo‘yicha muzokaralar olib borilmoqda.
Kamavinga Angliya chempionatida o‘zini sinab ko‘rishi mumkin, bu esa uning professional darajasini yanada oshirishga yordam beradi. Shu bilan birga, «Manchester Yunayted» jamoasi o‘z tarkibini kuchaytirishni maqsad qilgan.

Манчестер Юнайтед может заплатить 80 млн евро за Камавинга
Французский полузащитник Эдуардо Камавинга, права на которого принадлежат мадридскому «Реалу», может перейти в Англию. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание Fichajes. По данным источников, полузащитником заинтересован клуб «Манчестер Юнайтед».
Руководство «Красных дьяволов» готово выделить около 80 миллионов евро на покупку футболиста. Главный тренер команды Рубен Аморим одобрил трансфер французского футболиста.
Эдуардо присоединился к «королевскому» клубу в 2021 году. Его действующий контракт с «Реалом» заканчивается в конце сезона 2028/2029.
Ожидается, что этот трансфер выведет карьеру футболиста на новый уровень. Сотрудничество между клубом и игроком продолжается, ведутся переговоры о новых условиях.
Камавинга может попробовать свои силы в чемпионате Англии, что поможет ему повысить свой профессиональный уровень. При этом команда «Манчестер Юнайтед» ставит целью усиление своего состава.