Mateus CSKAda o‘ynashdan mamnun deydi agent
Futbol agenti Lekka De Kamargo, CSKA jamoasining yangi a’zosi Mateus Alvesning manfaatlarini himoya qiluvchi, «Yevro-Futbol.Ru» tarmoq nashriga bergan eksklyuziv intervyusida yarim himoyachining Moskva klubidagi moslashuvi haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
De Kamargo ta’kidlashicha, Mateus o‘yinda gol urdi va golga uzatma berdi. Bu uning jamoaga bo‘lgan motivatsiyasini oshiradi.
Moslashuv jarayoni juda yaxshi kechmoqda va bunda klubning katta hissasi bor. Klub doimiy yordam ko‘rsatmoqda va Mateus hozirda Moskva shahrida bo‘lishdan va CSKA jamoasi uchun o‘ynashdan mamnun.
Eslatib o‘tamiz, 20 yoshli braziliyalik futbolchi shu yozda «armeyets» safini to‘ldirib, besh yillik shartnoma imzolagan. Yaqinda o‘tgan o‘yinda u Moskva «Dinamo»ga qarshi debyut golini urdi va golga uzatma berdi.
Hozirgi vaqtda CSKA Rossiya Premyer Ligasi beshta turidan so‘ng 11 ochko bilan uchinchi o‘rinda bormoqda.

Mateus говорит, что рад играть в ЦСКА
Футбольный агент Лекка Де Камарго, представляющий интересы нового игрока ЦСКА Матеуса Алвеса, в эксклюзивном интервью сетевому изданию «Евро-Футбол.Ру» рассказал о адаптации полузащитника в московском клубе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Де Камарго, Матеус забил гол и отдал голевую передачу в игре. Это повышает его мотивацию в команде.
Процесс адаптации проходит очень хорошо, и в этом большая заслуга клуба. Клуб постоянно оказывает поддержку, и Матеус сейчас доволен пребыванием в Москве и игрой за ЦСКА.
Напомним, что 20-летний бразильский футболист этим летом пополнил ряды «армейцев», подписав пятилетний контракт. В недавнем матче он забил дебютный гол в ворота московского «Динамо» и отдал голевую передачу.
В настоящее время ЦСКА занимает третье место в Российской Премьер-Лиге после пяти туров, набрав 11 очков.