Mamedov: Spartak Zenit ustidan g‘alaba qozonishi kerak
Sobiq futbolchi Ramiz Mamedov Moskva "Spartak" jamoasining so‘nggi o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U "qizil-oq" jamoasi va Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi o‘rtasida bo‘lib o‘tgan beshinchi tur uchrashuvini tahlil qildi. Mamedovning aytishicha, "Spartak" ko‘pchilikda bo‘lgach, g‘alaba qozonishi kerak edi.
U jamoa kamroq gol o‘tkazib yuborishi, ko‘proq gol urishi lozimligini ta’kidladi. Afsuski, "Spartak" gol ura olmayapti, lekin ko‘p gol o‘tkazib yubormoqda.
Ushbu so‘zlar Metaratings.ru sayti tomonidan keltirilgan. Eslatib o‘tamiz, "qizil-oq" va "moviy-oq-ko‘k" jamoalar o‘rtasidagi o‘yinning natijasi 2:2 hisobida teng bo‘lib yakunlandi.
Ushbu o‘yin "Lukoyl Arena" stadionida o‘tkazildi. Hozirda Dejan Stankovich boshqaruvidagi jamoa Rossiya Premyer Ligasi jadvalida 13-o‘rinda turibdi.
Umuman olganda, "Spartak" jamoasi o‘z o‘yinini yaxshilashi va keyingi o‘yinlarda yanada samaraliroq natijalar ko‘rsatishi zarur.

Мамедов: Спартак должен победить Зенит
Бывший футболист Рамиз Мамедов высказался о последнем матче московского "Спартака". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он проанализировал пятую игру между командами "красно-белых" и "Зенитом" из Санкт-Петербурга. По словам Мамедова, "Спартак" должен был выиграть, учитывая преимущество в большинстве.
Он подчеркнул, что команда должна пропускать меньше голов и забивать больше. К сожалению, "Спартак" не может забить, но при этом пропускает много голов.
Эти слова приведены сайтом Metaratings.ru. Напомним, что матч между "красно-белыми" и "сине-бело-голубыми" завершился вничью со счётом 2:2.
Игра прошла на стадионе "Лукойл Арена". В настоящее время команда под руководством Деяна Станковича занимает 13-е место в таблице Российской Премьер-Лиги.
В целом, команде "Спартак" необходимо улучшить свою игру и показывать более эффективные результаты в следующих матчах.