Bulykin: CSKA kuchi taxminan bir oyga yetadi
Sobiq «Lokomotiv» futbolchisi Dmitriy Bulykin joriy mavsumda CSKA jamoasining imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi holatda CSKA taxminan bir oyga yetadi, chunki jamoada hozircha kuch va ishtiyoq bor, biroq keyinchalik o‘yin sifati pasayishi mumkin. Kuz fasli futbolchilar uchun eng murakkab davr hisoblanadi, chunki ular ko‘proq charchaydi va jarohatlar olish ehtimoli oshadi.
Bulykin ta’kidlaganidek, bunday vaziyatlarda murabbiyning mahorati ko‘proq namoyon bo‘ladi. Shuningdek, u bahorda jamoaning faoliyati muhim ahamiyatga ega bo‘lishini aytdi, chunki ko‘plab xorijlik mutaxassislar qishki tayyorgarlikni yetarlicha samarali tashkil eta olmaydi.
Hozirgi paytda Rossiya chempionatida beshta o‘yin o‘tkazilganidan so‘ng CSKA uchinchi o‘rinda turibdi va 11 ochkoga ega. Bu holat jamoaning mavsum davomida o‘z pozitsiyasini yanada mustahkamlash imkoniyatini ko‘rsatmoqda.
Umuman olganda, CSKA jamoasining kelgusi o‘yinlari murakkab bo‘lishi kutilmoqda, shuning uchun murabbiy va futbolchilar jiddiy tayyorgarlik ko‘rishi lozim.

Булыкин: Сила ЦСКА примерно на месяц хватает
Бывший футболист «Локомотива» Дмитрий Булыкин высказался о возможностях команды ЦСКА в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в нынешнем состоянии ЦСКА хватит примерно на месяц, так как в команде пока есть сила и энтузиазм, но впоследствии качество игры может снизиться. Осень — самый сложный период для футболистов, так как они больше устают и возрастает риск получения травм.
Как отметил Булыкин, в таких ситуациях мастерство тренера проявляется особенно ярко. Также он сказал, что весной деятельность команды приобретёт важное значение, поскольку многие иностранные специалисты не могут достаточно эффективно организовать зимнюю подготовку.
В настоящее время после пяти сыгранных матчей в чемпионате России ЦСКА занимает третье место и имеет 11 очков. Эта ситуация показывает возможность команды укрепить свои позиции в течение сезона.
В целом, ожидается, что предстоящие игры ЦСКА будут сложными, поэтому тренеру и футболистам необходимо серьёзно подготовиться.