Anton Miranchuk «Dinamo»ga o‘tishi tasdiqlanmoqda
Sobiq poytaxtning «Dinamo» jamoasi futbolchisi Oleg Teryohin Anton Miranchukning «oq-ko‘k» jamoasiga o‘tishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
OAV ma’lumotlariga ko‘ra, «Syon» jamoasining yarim himoyachisi Anton Miranchuk «Dinamo» bilan ikki yillik shartnoma imzolashga yaqin turibdi. Teryohinning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi kunda har qanday futbolchi «Dinamo» jamoasini kuchaytirishi mumkin.
Ayniqsa, Miranchuk yaxshi futbolchi va rossiyalikligidan kelib chiqib, bu transfer jamoa uchun foydali bo‘ladi. Mutaxassisning ta’kidlashicha, «oq-ko‘k» jamoasiga yuqori va kuchli markaziy hujumchi ham kerak.
Anton Miranchuk 2024 yil yozidan beri «Syon» jamoasi sharafini himoya qilmoqda. Shveysariya klubida 29 yoshli rossiyalik futbolchi 25 ta o‘yinda maydonga tushib, ikki gol urdi va uchta golga uzatma berdi.
Ushbu ma’lumotlar asosida Miranchukning «Dinamo»ga o‘tishi jamoa uchun muhim voqea bo‘lishi kutilmoqda.

Антон Миранчук подтверждается переход в «Динамо»
Бывший игрок столичного клуба «Динамо» Олег Терёхин высказался о возможном переходе Антона Миранчука в команду «бело-голубых». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным СМИ, полузащитник команды «Сьон» Антон Миранчук близок к подписанию двухлетнего контракта с «Динамо». По словам Терёхина, в настоящее время любой футболист может усилить команду «Динамо».
Особенно, учитывая, что Миранчук хороший футболист и россиянин, этот трансфер будет полезен для команды. По мнению специалиста, команде «бело-голубых» также нужен высокий и сильный центральный нападающий.
Антон Миранчук с лета 2024 года защищает цвета команды «Сьон». В швейцарском клубе 29-летний российский футболист провёл 25 матчей, забил два гола и отдал три голевые передачи.
Основываясь на этих данных, ожидается, что переход Миранчука в «Динамо» станет важным событием для команды.