Janashiya: Karpin Glushenkovga ishonadi, chaqirdi
Avvalgi «Lokomotiv» jamoasi futbolchisi Zaza Janashiya «Zenit» hujumchisi Maksim Glushenkovning Rossiya terma jamoasining kengaytirilgan tarkibiga chaqirilishi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Janashiyaning so‘zlariga ko‘ra, bosh murabbiy Valeriy Karpin Glushenkovni chaqirgani uning jamoaga kerakligini anglatadi. U ta’kidlaganidek, Karpin ushbu futbolchiga ishonadi va uning tizimida Glushenkov boshqalar qila olmaydigan ishlarni amalga oshira oladi.
Hozirgi mavsumda 26 yoshli futbolchi barcha musobaqalarda beshta o‘yinda maydonga tushgan, ammo hali samarali harakatlari bilan ajralib turmagan. Rossiya terma jamoasi 4 sentyabrda Iordaniya bilan do‘stona o‘yin o‘tkazadi, 7 sentyabrda esa Qatar jamoasiga qarshi maydonga chiqadi.
Ushbu o‘yinlar terma jamoa uchun muhim sinov bo‘lib, murabbiylar tarkibni yanada mustahkamlash imkoniyatiga ega bo‘ladi. Maksim Glushenkovning chaqirilishi uning kelajakdagi o‘yindagi o‘rnini mustahkamlashga xizmat qiladi.

Янашия: Карпин доверяет Глушенкову, вызвал
Бывший футболист команды «Локомотив» Заза Джанашия высказал своё мнение о вызове нападающего «Зенита» Максима Глушенкова в расширенный состав сборной России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Джанашии, главный тренер Валерий Карпин вызвал Глушенкова, что означает, что он нужен команде. Он подчеркнул, что Карпин доверяет этому футболисту, и в его системе Глушенков способен выполнять то, что не под силу другим.
В нынешнем сезоне 26-летний футболист сыграл в пяти матчах во всех соревнованиях, однако пока не выделялся результативными действиями. Сборная России проведёт товарищеский матч с Иорданией 4 сентября, а 7 сентября выйдет на поле против команды Катара.
Эти игры станут важным испытанием для сборной, и тренеры получат возможность укрепить состав. Вызов Максима Глушенкова служит укреплению его позиции в будущих матчах.