Markaziy himoyachi Igor Diveev Rossiya terma jamoasining Iordaniya va Qatar milliy jamoalari bilan bo‘ladigan yaqinlashib kelayotgan o‘yinlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, do‘stlik uchrashuvlari zeriktiruvchi emas, balki asosiy maqsad maydonda o‘ynashdir. Bunday o‘yinlar orqali jamoa o‘z imkoniyatlarini boshqa jamoalarga qarshi sinab ko‘rishi mumkin.
Bu esa katta maqsadlarga tayyorgarlik sifatida xizmat qiladi, dedi Diveev. Eslatib o‘tamiz, Rossiya terma jamoasi 4 sentyabr kuni Moskva shahrida Iordaniya jamoasi bilan uchrashadi.
Keyingi o‘yini esa 7 sentyabrda Er-Rayyan shahrida Qatar jamoasiga qarshi bo‘lib o‘tadi. Yaqinda ushbu do‘stlik uchrashuvlari uchun Rossiya terma jamoasining kengaytirilgan tarkibi e’lon qilindi.
Bu o‘yinlar jamoa uchun muhim sinov bo‘lib, kelajakdagi musobaqalarga tayyorgarlikni kuchaytirishga xizmat qiladi.

Diveev: Сборная России готовится к большой цели
Центральный защитник Игорь Дивеев высказался о предстоящих матчах сборной России с национальными командами Иордании и Катара. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, товарищеские матчи не являются скучными, а основной целью является игра на поле. Через такие игры команда может проверить свои возможности против других команд.
Это служит подготовкой к большим целям, сказал Дивеев. Напомним, что сборная России встретится с командой Иордании 4 сентября в Москве.
Следующий матч состоится 7 сентября в городе Эр-Райян против команды Катара. Недавно был объявлен расширенный состав сборной России на эти товарищеские матчи.
Эти игры являются важным испытанием для команды и служат для усиления подготовки к будущим соревнованиям.