Rossiyaning sobiq bosh murabbiyi va milliy terma jamoa murabbiyi Sergey Balaxnin «Evro-Futbol.Ru» saytiga bergan intervyusida «Rubin» jamoasini joriy mavsumda sovrinli o‘rinlarga da’vogar sifatida ko‘rmasligini tushuntirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U «Rubin» jamoasiga hurmat bilan qarashini ta’kidladi, ammo jamoaning hozirgi tarkibi yuqori uchlikka da’vo qilishga yetmasligini aytdi. Balaxnin fikricha, «Spartak» jamoasi kuchaymoqda, shuningdek, CSKA va «Zenit» ham o‘z o‘yinlarini yaxshilash ustida ishlamoqda.
Bu jamoalar yuqori darajaga chiqadi, ammo «Rubin» hali ham yuqori darajadagi jamoa emasligini bildirdi. Hozirgi paytda «Rubin» Rossiya chempionatining turnir jadvalida to‘rtinchi o‘rinda turibdi.
Qozon jamoasi faqat bitta o‘yinida mag‘lub bo‘lgan, u ham CSKA bilan bo‘lib, hisob 1:5 ga teng bo‘lgan. Jamoaning hisobida 10 ochko mavjud.
Balaxnin fikricha, «Rubin» kuchayishi uchun qo‘shimcha kuch sarflash kerak bo‘ladi, chunki raqobatchilar o‘z tarkiblarini yaxshilamoqda. Shunday ekan, hozirgi vaqtda «Rubin» yuqori sovrinlar uchun asosiy nomzod emas.

Balaxnin: Рубин в этом сезоне не в тройке лидеров
Бывший главный тренер сборной России и национальной команды Сергей Балахнин в интервью сайту «Евро-Футбол.Ру» объяснил, что не рассматривает команду «Рубин» как претендента на призовые места в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что относится к команде «Рубин» с уважением, однако нынешний состав команды не позволяет претендовать на тройку лидеров. По мнению Балахнина, команда «Спартак» усиливается, а также ЦСКА и «Зенит» работают над улучшением своей игры.
Эти команды выйдут на высокий уровень, но «Рубин» пока не является командой высокого класса. В настоящее время «Рубин» занимает четвёртое место в турнирной таблице чемпионата России.
Команда из Казани проиграла всего в одном матче — ЦСКА со счётом 1:5. В активе команды 10 очков.
По мнению Балахнина, для усиления «Рубина» потребуется приложить дополнительные усилия, так как конкуренты улучшают свои составы. Таким образом, на данный момент «Рубин» не является основным претендентом на высокие награды.